Блог Анатолія Шміліховського

Мати все, і не мати нічого – чого вчить біблійний Нааман?

Сьогодні зловив себе на думці, що маємо усе необхідне для життя: житло, їжа, поруч дружина та діти. Здається, все чудово. Але є одне але: КАРАНТИН. Речі, які ми спокійно робили ще вчора, сьогодні стали недоступні через небезпеку перед вірусом. Страху наганяє ще й те, що це відбувається по цілому світу. Куди втікати?
Це нагадало мені історію про Наамана зі Старого Заповіту в Біблії (2 Царів 5 розділ).

Знаєте ким був Нааман?

Вам відомо таке ім’я, як Йенс Столтенберг, голова НАТО? Так ось Нааман, був кимось подібним: головнокомандувачем сирійським військом, яке наводило жах на усіх навколо. Сама могутня і потужна армія того часу. Нааман був другою людиною після царя, дуже шанований, хоробрий та багатий. Але було одне але: він був хворий на проказу. Він був приречений на повільну смерть, в нього не було шансів на одужання. Він мав все, і не мав нічого.

Де шукати допомоги?

А допомога прийшла звідки він її найменш очікував: з його дому. Річ у тому, що в одній з війн, вони взяли в полон єврейську дівчинку, яка згодом почала прислуговувати Наамановій жінці. Одного разу, працюючи на кухні, дівча сказала своїй пані: «У вашій ситуації може допомогти лише ЖИВИЙ БОГ». І одразу підказала адресу: «Підіть до пророка Єлисея, що живе у Самарії. Вік скаже, що робити».

Пішов не туди, пішов не до того, пішов не з тим

Нааман зі своїм паном звикли вирішувати справи, як справжні «сильні світу цього». Що там якийсь пророк Єлисей, який живе в якомусь там селі, хто він такий?! Нааман одразу пішов до царя Ізраїлю. І сказав йому: «Зціли мене!» Знаєте який подарунок Нааман приніс царю Ізраїлю за зцілення: майже пів тони срібла, декілька десятків кілограм золота, та цілу колекцію самого модного одягу (думаю, що це був Georgio Armani). Ось яка була реакція царя Ізраїлю на це: «Та чи я Бог, хіба я можу вбивати чи оживляти?»

Читаючи новини сьогодні, бачу як багаті українці готові купити апарати штучного дихання собі додому, «на всякий випадок» (краще це зробити для лікарень). Для таких доктор Комаровський нагадує: «Не забудьте ще прихопити анестезіолога, невролога, хірурга, та бригаду медиків». Мати все, і не мати нічого?! Є речі, які може вирішити лише Бог.
Нааман таки попав до пророка Єлисея. Для того, щоби зцілитися, йому прийшлося змиритися, опуститися на землю, прислухатися до своїх рабів і виконати те, що сказав пророк. Коли він скупався сім разів у Йордані, його шкіра очистилася й стала такою, як в юнака. Бог зцілив Наамана. Можна не мати нічого, і мати все.

Деякі практичні застосування:

• Вихід є. Навіть тоді, коли видається, що виходу немає. Нам важко, коли ми втрачаємо контроль. Добра новина у тому, Бог його не втрачає ніколи.
• Проаналізуй свої цінності. На кого надієшся ти? Що є основою у твоєму житті? Можливо прийшов час подумати про вічне…
• Нааман зробив свій вибір. Він довірився Богові. Тоді він зрозумів, що є речі, які не купуються за гроші.
• Сьогоднішня медицина досягнула небачених висот. Слава Богу за це! Нашим лікарям потрібно поставити пам’ятники, за те, що вони сьогодні роблять. Але медицина ще має свої межі. Бог їх немає!
• До речі, Єлисей відмовився прийняти подарунки. Але його раб, ні. Це і погубило його. Зробімо правильний вибір сьогодні!
Хай Бог дасть спокій у цей турбулентний час!
Львів, 21 березня 2020 р.
[sc name=”futerblock” ]

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Шміліховський

Одружений, батько двох дітей. Пастор церкви «Преображення», м. Львів. Аспірант магістратури богослов’я у Баптистській Східній Семінарії м. Ресіфе, Бразилія, 2005-2008 роки.

Схожі статті

Одне повідомлення

  1. Окрім фізичного зцілення від тяжкої і – в тому часі – практично невиліковної хвороби, Нааман отримав іще дещо. Причому, навіть значно більше і цінніше. Він отримав ДУХОВНЕ ПРОЗРІННЯ!
    І саме про ЦЕ, здебільшого, (чомусь) ЗАБУВАЮТЬ і МОВЧАТЬ проповідники Євангелія…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дивіться також
Close
Back to top button