УкраїнаХристиянські новини

Розвиток сімейних форм виховання: на Харківщині відбувся міжрегіональний форум «Захист прав дітей. Актуальні питання та перспективи»

Микола Кулеба, український громадський і політичний діяч, Уповноважений Президента України з прав дитини, напередодні Дня усиновлення відвідав Харківщину та разом з заступником керівника Офісу Президента Юлією Соколовською взяв участь в міжрегіональному форумі «Захист прав дітей. Актуальні питання та перспективи», організованим Харківською ОДА, головою Харківської ОДА Олексієм Кучер. Повідомляє Кулеба на своїй сторінці у Facebook.
Кулеба зазначив, що «сім’ї, які виховують дітей-сиріт, мають отримувати особливу підтримку з боку суспільства та держави».
За його словами, під час форуму обговорювали важливість розвитку сімейних форм виховання для реалізації права дитини на виховання в сім’ї та рух реформи деінституціалізації в області. Під час пандемії загострилися проблеми, пов’язані з процесами усиновлення. Затягується розгляд справ в судах щодо прийняття рішень про надання статусу дитині та з питань усиновлення, труднощі із встановленням контакту з дитиною через карантинні обмеження.

Тому Микола Кулеба виловив думку, що справа про усиновлення не повинна довго тягнутися:

«На мою думку питання визначення строків розгляду справ щодо усиновлення потрібно змінювати на законодавчому рівні і терміни мають бути максимально короткими. Справи про усиновлення не повинні стояти в суді на розгляд в загальній черзі. Дитина чекати не може».

А представники служб у справах дітей з різних регіонів висловили занепокоєння подальшої долі ССД, і того, як буде працювати соціальна сфера. Регіони очікують від Міністерства соціальної політики алгоритму подальшої роботи.
Також на форумі виступив випускник інтернату Кирило Невдохи:

«Я був в інтернаті. І я точно можу сказати, що там немає ніякої соціалізації. П’ятиразове харчування, ремонти – є, а соціалізації, якісного навчання – немає. Після інтернату дитина починає все з початку. Я – один з небагатьох, кому пощастило вступити на навчання. Хоча більшість в мене не вірили. І всі успіхи, яких я досягнув – це не завдяки інтернатній системі, а всупереч їй. Я звертаюся до людей, які приймають рішення. Благаю, робіть це максимально виважено. Адже одним своїм підписом у довідці так легко перекреслити життя дитини. Повірте, я знаю про що говорю».
«Такі історії – реальні приклади того, як інтернатна система шкодить дитині. І дитині потрібна родина, – написав Микола Кулеба. – Дякую всім учасникам форуму, а особливо батькам, які виховують дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.»

[sc name=”futerblock” ]
Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button