Світ

Жорстокі гоніння на християн хмонгів тривають у провінції Нгеан у В’єтнамі

У центральній провінції В’єтнаму офіційні особи, які змагаються між собою за створення «зон, вільних від християн», діють «без совісті чи гуманності», наче вони перебувають в іншій країні, кажуть християнські лідери.

Джерело: christianpost.com

Влада чинить величезний тиск на родичів-анімістів, щоб вигнати християн з їхніх домівок, вигнавши їх із сім’ї, без засобів існування та спільноти лише з одягом на них. Деякі християни були насильно розлучені з подружжям і дітьми, у них відібрали домівку і поля, іноді навіть обручки, якщо вони наполягали на своїй вірі. Тоді чиновники вмивають руки й кажуть, що ці безчинства суто сімейні.

Єдиним виходом для християн-порушників є зречення та повернення до анімістичних практик релігії їхніх предків. Більшість рішуче наполягають на своїй новознайденій вірі, яка, як вони свідчать, звільнила їх від демонічного гніту.

Найчастіше зі своїх домівок виганяють цілі християнські родини, але на початку цього місяця одна мати була відлучена від догляду за двома синами. Хоча Лау І Па лише 33 роки, вона має двох синів-підлітків, з якими їй не вдалося зв’язатися. Коли Morning Star News зустрілися з нею 10 липня, перед нею лежали мокрі серветки, оскільки вона щойно дізналася, що інша нова християнка, Лей І Тонг, має таку ж долю.

Такі страждання, які тихо тривають роками (особливо в провінції Нгеан), вразили переважно членів ще не визнаної юридично В’єтнамської місіонерської церкви доброї новини (VNGNMC) та офіційно визнаної Євангельської церкви В’єтнаму-Північ ( ECVN-N).

VNGNMC зв’язує своїх жертв із конгрегаціями та християнами, які можуть дати їм притулок у столиці провінції Вінь, Сайгоні чи Ханої.

Обидві церковні організації повідомляють, що найбільші порушення релігійної свободи відбуваються в районних комунах Хуой Ту і На Нгой Кі Сон. Дві великі сім’ї з 13 і 19 осіб у селах комуни На Нгой Ху Кха І і Ка Дуої відповідно зазнавали регулярного тиску та переслідувань з квітня, коли їх офіційно прийняли як членів визнаної урядом організації ECVN-N.

Банди високопоставлених місцевих чиновників і офіцерів поліції, чисельністю до 20 осіб, приходять неодноразово, іноді посеред ночі, знущаються та погрожують ще гіршим, якщо вони не повернуться до поклоніння духам. Відмова зректися віри для цих сімей означала конфіскацію їхньої худоби, посівів, полів, сільськогосподарської техніки та інструментів, розграбування їхніх будинків і відключення електроенергії. Це призвело навіть до того, що сусідам не дозволяли заряджати їхні мобільні телефони.

У гірших випадках селян примушують забрати все майно християн і вигнати їх із громади. Протягом останніх років це регулярно траплялося з родинами етнічних меншин у різних частинах північного В’єтнаму; таке поводження залишає менше фотографічних доказів, ніж побиття, але має серйозніші наслідки.

Лідери ECVN-N телефоном та письмово звернулися до місцевих чиновників і федеральних агенцій із проханням про відшкодування, вказуючи на те, що урядовці порушують певні статті національного Закону про віру та релігію. Спроби церковних лідерів відвідати переслідуваних були припинені, і вони не отримали жодної відповіді від жодної державної установи.

VNGNMC написав та/або зателефонував комуні, чотирьом установам районного рівня, чотирьом агенціям провінційного рівня та п’яти федеральним. Ці звернення посилаються на положення релігійного закону В’єтнаму, які влада порушила. Церковні лідери не отримали відповіді, що змушує їх вважати, що вони не мають компенсації.

VNGNMC також щойно повідомив про випадок Ву Ба Суа; через її віру чиновники відмовилися реєструвати народження її дитини, якій зараз понад 2 місяці. Через це дитина не має права на соціальні виплати.

Суа відвезла дитину до лікарні Кай Сон через легеневу інфекцію, але їй відмовили в допомозі. Лікарня повідомила їй, що жоден християнин в окрузі Кай Сон не має права на державну допомогу. Крім того, оскільки Суа та її чоловік дали зрозуміти, що не відмовляться від своєї віри, чиновники прийшли до них додому та конфіскували худобу, яку раніше надав їм уряд.

Провінція Нгеан є батьківщиною Хо Ши Міна і тому з гордістю вважається колискою комуністичної революції. Чиновники змагаються за честь називати свою юрисдикцію «зоною, вільною від християн».

Лідери церков виявили, що їм іноді краще тихо розв’язувати проблеми з місцевими чиновниками, а не повідомляти про зловживання для міжнародного викриття та пропаганди. На цей час, без будь-якої відповіді на місяці терплячих і ввічливих прохань про відшкодування, лідерам церков не залишається іншого вибору, як просити міжнародної допомоги та тиску. Серйозні порушення свободи віросповідання в провінції Нгеан, які повністю суперечать законам В’єтнаму, вимагають уваги міжнародної спільноти.

Легко звинувачувати лише непокірних місцевих «непримітних» чиновників, але відмову будь-якої в’єтнамської влади втрутитися не можна простити, та це має призвести ганебного викриття та міжнародної відповідальності.

Наполегливе прохання церковних лідерів було: «Будь ласка, заступіться за наших переслідуваних християн негайно!»

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Дорогий читачу, дякуємо, що ви з нами

Запрошуємо стати частиною спільного майбутнього та приєднатися до друзів “Слово про Слово” – тих, кому не байдуже, чим наповнюється український інформаційний простір. Тих, хто дивиться на світ з християнської позиції. Підтримати проєкт

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!