Варто замислитись

Рослини і гербіциди

З того часу, як гріх увійшов в наш світ, настирливі бур’яни постійно заважають зростанню і продуктивності культурних рослин. Люди придумали й створили гербіциди, щоб якось контролювати бур’яни, але у гербіцидів є неприємні побічні ефекти.

Тому зараз вчені намагаються знайти розв’язання цієї проблеми у самих рослинах. Виявилося, що багато рослин виробляють власні гербіциди, які не дають конкуруючим видам відбирати у них поживні речовини й воду. Найчастіше кожен вид рослин виробляє свої, специфічні речовини для боротьби з конкурентами, і ці гербіциди дуже сильні й дієві.

Наприклад, деякі типи вівсяниці виділяють модифіковану форму тирозину. Двадцять з найпоширеніших бур’янів споживають модифікований тирозин замість справжнього, отримуючи «пустушку» замість добрива, після чого марніють і гинуть.

Вівсяниця дає густі, буйні, але повільно зростаючі галявини. Сорго, культурна рослина, повільно виділяє гербіцид. Для посилення цієї властивості використовували селекційне схрещування, і незабаром будуть висаджені тестові поля. Гірчиця, капуста і броколі теж виділяють свої особливі речовини, що вбивають бур’яни, і – як приємний бонус – вони закріплюють азот в ґрунті. Проводяться досліди, мета яких – вивчити, чи можна змішувати їх іншими культурами, щоб і контролювати ріст бур’янів і збільшувати продуктивність посадок.

Гріхопадіння поставило світ під загрозу безплідності, але Бог дав Творінню здатність розмножуватися, незважаючи ні на що. На щастя, Він також дав нам вічне розв’язання питання гріхів.

Читайте також:

Схожі статті

Книга Буття 3:18

«Тернина і осот вона буде родити тобі; і ти будеш їсти траву польову».

Джерело: ДеньзТворцем

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button