війна

Російські військові навмисно руйнують церкви та культові споруди

Наукова спільнота релігієзнавців Києва фіксує руйнування та нищення церков і культових споруд російськими загарбниками.

Джерело: risu

Майстерня Академічного Релігієзнавства ініціювала проєкт «Релігія у вогні», який підтримали Державна служба України з питань етнополітики та свободи совісті, зокрема Конгрес національних громад України.

«Упродовж війни наша команда має на меті збирати дані про воєнні злочини, які вчиняє РФ на території України щодо релігійних громад різних конфесій. Вони можуть бути використані правозахисними організаціями як докази для притягнення до відповідальності агресора», — зазначає Нікіфоров.

Київська, Житомирська та Чернігівська області відчули на собі удар російської зброї та військового варварства в перші ж дні війни.

Наразі, за словами релігієзнавця та історика, експедиції його власної польової групи до розбомблених храмів, духовних шкіл, молитовних будинків дають зміст, який є незаперечним доказом злочинів Російської Федерації. Також вчені виявили кілька об’єктів, які не значилися в жодному з державних реєстрів.

«Чому це важливо? Тому, що тільки зібрана документація згідно з загальноприйнятими у світі протоколами, може показати ту статистику, яка вимальовується на сьогодні», — пояснив Карен Нікіфоров.

Цей проєкт підтримав Держдепартамент США, адже «Релігія у вогні» показує, як Росія під час «спецоперації» порушує одне з головних прав людини – право на свободу совісті.

Читайте також:

В окупованому Криму та Донбасі погіршується становище віруючих

Як показують факти, російські військові часто навмисно руйнують церкви та культові споруди. Православні, католицькі, мусульманські та протестантські церкви знаходяться під обстрілом військ країни, яка по суті воює не лише з Україною, а й з Богом.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Маргарита Стралківська

Журналістка стрічки новин. Студентка 3-го курсу журналістики в Українському гуманітарному інституті.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Дорогий читачу, дякуємо, що ви з нами

Запрошуємо стати частиною спільного майбутнього та приєднатися до друзів “Слово про Слово” – тих, кому не байдуже, чим наповнюється український інформаційний простір. Тих, хто дивиться на світ з християнської позиції. Підтримати проєкт

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!