РелігіяХристиянські новини

В окупованому Криму та Донбасі погіршується становище віруючих

30 червня 2021 року в Києві відбувся Круглий стіл на тему «Виклики для свободи совісті та віросповідання на окупованих українських територіях Криму, Донецької та Луганської областей». Учасники дійшли висновку, що становище віруючих ускладнюється. 

Джерело: ІРС

Віруючі на окупованих Російською Федерацією територіях стикаються з переслідуваннями та дискримінацією за релігійними ознаками. Релігійні громади зазнають утисків і тиску з боку окупаційного режиму.

В Криму активно застосовується російське законодавство, яке обмежує місіонерську діяльність. Влада обмежує та знищує проукраїнські релігійні організації. Переслідування зазнають ПЦУ, мусульмани, та євангельські церкви. Вільно почувають себе лише громади Православної церкви Московського патріархату.

З даними УЦХВЄ на окупованих територіях кількість віруючих зменшилася на понад 60%, а релігійних громад на 20%.

Причинами такого зменшення є переслідування, заборони, ксенофобія, пропаганда ворожнечі, загрози життю та здоров’ю, тортури та вбивства.

Учасники заходу висловили необхідність документувати порушення свободи совісті та віросповідання.

На круглому столі говорили також про звільнення українських полонених чи ув’язнених внаслідок російської агресії та окупації. Було запропоновано об’єднати зусилля для спільної правозахисної діяльності через залучення релігійних громад до написання листів полоненим, ув’язненим з політичних мотивів, а також про підтримку їхніх сімей.

Читайте також:

В кінці зустрічі було прийнято резолюцію, у якій містяться чіткі рекомендації для міжнародної спільноти.

 

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button