РелігіяХристиянські новини

40 відсотків людей в світі піддаються переслідуванням – звіт Pew Research Center

Організація Pew Research Center опублікувала останній світовий звіт від 2018 про обмеження свободи релігії та бойових дій. 40 відсотків світу стикаються зі значними перешкодами у вільному поклонінні Богу.

Повідомляє Christianity Today з посиланням на сайт організації Pew Research Center.

Згідно з дослідженням організації, в 198 країн влада обмежує свободу релігії.
У 2018 році рівень порушень досяг рекордного рівня, оскільки 56 країн (28%) страждають від «високих» або «дуже високих» рівнів офіційних обмежень релігійної свободи.
Кількість націй, які зазнали «високого» або «дуже високого» рівня соціальних військових дій щодо релігії, трохи зменшилася до 53 (27%). Однак попереднього року медіанний рівень зафіксував рекордний рівень за весь час.
Читайте також:

  • У світі посилюються переслідування на віруючих
  • ПАРЄ прийняла резолюцію про захист свободи релігії та переконань на робочому місці

За словами Годфрі Йогараджа, виконавчого директора Комісії з питань релігійної свободи WEA, у всьому світі піддаються переслідуванням 260 мільйонів християн. Вісім християн щодня страждають за свою віру, повідомив він.
Ахмед Шахід, спеціальний доповідач ООН з питань свободи релігії та переконань, заявив, що з 178 країн, які вимагають реєстрації релігійних груп, майже 40 відсотків застосовують це з упередженням.

«Віра повинна бути добровільною, – сказав Шахід. – Ні цінності в вірі, якщо вона не вільна ».

Найвищий загальний рівень як державних обмежень, так і соціальних бойових дій простежується в Індії, Єгипті, Індонезії, Пакистані та Росії
Використовуючи термінологію з Індексу демократії, з 26 країн, які в державних обмеженнях свободи релігії визнані «дуже високими», 65 відсотків є авторитарними. З 30 країн, які визнані «високими», 40 відсотків є авторитарними, тоді як 37 відсотків – це гібридний режим з деякими демократичними тенденціями.
Організація також проаналізувала в яких країнах простежується соціальна ворожість.
З 10 націй, які оцінюються як «дуже високі», чотири є авторитарними, три – гібридними, а три – з недосконалою демократією (Індія, Ізраїль і Шрі-Ланка). А в 43 країнах, які визнані «високими», 21 відсоток є авторитарними, 14 відсотків – гібридними, 30 відсотків – недосконалими, а 12 відсотків – повноправними демократіями.
Деякі авторитарні держави з високими обмеженнями на релігію, такі як Еритрея і Казахстан, успішно придушили соціальні бойові дії. Інші, такі як Китай, Іран і Узбекистан, все ще фіксували помірну соціальну ворожість.

«Високий рівень державного контролю над релігією може привести в меншій кількості військовий дій з боку недержавних суб’єктів», – заявили дослідники Pew Research Center.

Однак переслідування не зупинили зростання церкви.
WEA зазначила, що в Китаї протестантська церква виросла з 1300000 членів в 1949 році. До менш 81 млн членів. Католицька церква в Китаї зросла з 3 мільйонів членів у більш 12000000.
Регіоном з найвищим середнім рівнем з точки зору державних обмежень свободи релігії є Близький Схід і Північна Африка (MENA): 18 з 20 країн (90%) мають рейтинг «високий» або «дуже високий».
Шахід зазначив, що 4 з 12 країн, криміналізують відступництво стратою.

«Хоча переслідування приносить катастрофи, проте це явище, яке лежить в межах суверенітету Бога», – йдеться в дослідженні IDOP.

Після країн MENA Азіатсько-тихоокеанський регіон був другим за рівнем державних обмежень свободи релігії.

«Переслідування не заважає Божим цілям», – йдеться в дослідженні IDOP.

Згідно зі звітом, соціальні військові дії в цілому знизилися.
Однак найвищим є регіон MENA, в якому 55 відсотків країн страждають від «високих» або «дуже високих» соціальних бойових дій. Європа була другою (36 відсотків), а Азіатсько-тихоокеанський – третій (28 відсотків).
Найменшу категорію займала Америка.
А з 25 найбільших країн світу Японія, Південна Африка, Італія, Бразилія і США мали найнижчий загальний рівень як державних обмежень свободи релігії, так і соціальних бойових дій.
Також були додані ще три країни до «дуже високого» урядового списку обмежень: Ірак, Західна Сахара і Ємен. А чотири нації було вилучено: Коморські острови, Лаос, Пакистан і Судан, хоча всі вони залишалися «високими».
Лівія і Шрі-Ланка були включені в «дуже високого» список соціальних бойових дій, тоді як Бангладеш і Ємен були вилучені, але все ще залишалися «високими».
У звіті говориться, що християнство та іслам залишаються найбільш репресованими релігіями в світі, відповідно в 145 і 139 країнах.
Християни піддаються державних обмежень в 95 відсотках своїх країн, а соціальні бойові дії – в 75 відсотках. Мусульмани відчувають обмеження в 100 відсотках країн Північно-Східної Африки і військових діях в 65 відсотках відповідно.
Євреї, яких переслідують у 88 країнах, є єдиною релігійною групою, яка стикається з великою кількістю військових дій в суспільстві, ніж обмеження свободи релігії.
Найбільший приріст глобальних домагань піддалися буддисти – 24 відсотки.
Найбільше зменшилася атеїстів, агностиків і гуманістів (18 відсотків).
Шахід підкреслив, що належна пропаганда свободи віросповідання повинно представляти всі системи переконань. Він був задоволений тим, як представники Державного департаменту США і посол
Сем Браунбек зробили це пріоритетом.
Докладний звіт можна прочитати, перейшовши за посиланням:
https://www.christianitytoday.com/news/2020/november/pew-christian-muslim-persecution-religion-report-idop.html

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Дорогий читачу, дякуємо, що ви з нами

Запрошуємо стати частиною спільного майбутнього та приєднатися до друзів “Слово про Слово” – тих, кому не байдуже, чим наповнюється український інформаційний простір. Тих, хто дивиться на світ з християнської позиції. Підтримати проєкт

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!