Домашня » Новини » Релігійні та громадянські організації України розробляли стратегію з подолання ВІЛ/СНІДу

Релігійні та громадянські організації України розробляли стратегію з подолання ВІЛ/СНІДу

0
Поширень
Pinterest WhatsApp

Чергова зустріч представників конфесій України з метою напрацювати спільні стратегії щодо допомоги у боротьбі з ВІЛ/СНІДом в Україні відбулася з 16 по 19 жовтня.

Захід був проведений комісією соціального служіння при Всеукраїнській Раді Церков і релігійних організацій (ВРЦіРО) ВРЦіРО за участі ООН та за участі таких організацій, як Eleos, 100%life, UNAIDS, Альянс громадського здоров’я, клініки “Ангелія”, йдеться на сайті angelia.ua.

На робочій зустрічі був зроблений аналіз вже проведеної роботи в даному напрямку, основними результатами чого є налагоджена співпраця різних релігійних організацій, які входять до складу ВРЦіРО. Також було відмічено позитивну діяльність ВРЦіРО у взаємодії з державними та недержавними організаціями задля подолання епідемії ВІЛ/СНІДу в Україні.

Однак метою цієї робочої зустрічі було визначення сучасних викликів для релігійних організацій у питанні боротьби з епідемією ВІЛ/СНІДу. Так, було вирішено покращити взаємодію між релігійними організаціями, максимально задіяти можливі ресурси, зокрема інформаційні та людські.

Вкрай важливою є інформаційна робота у боротьбі з ВІЛ/СНІДом, адже на сьогодні в Україні і тестування, і лікування, і супровід щодо ВІЛ/СНІДу є безкоштовним. Саме це мають знати всі люди та максимально користуватися даними послугами задля збереження свого здоров`я.

Важливим є і те, що, піклуючись про власне здоров`я, людина дбає і про оточуючих. Зниження імунітету має вкрай важкі наслідки: імовірність туберкульозу та інших захворювань, саме тому і важливо постійно контролювати свій імунітет. А у разі виявлення ВІЛ, чим раніше почнеться лікування, тим кращим буде стан людини. Знову ж таки, лікування ВІЛ/СНІДу, туберкульозу в Україні безкоштовне.

Громадські та пацієнтські організації представили статистику та розповіли про сучасний стан щодо захворюваності на ВІЛ/СНІД та інші хвороби, які з цим пов`язані, в Україні та світі, а також висловили свою подяку ВРЦіРО за увагу даній темі і бажання допомагати.

Одним із викликів було визначено подолання стигми в питанні ВІЛ/СНІДу серед релігійного співтовариства. Саме стигма інколи заважає отримати доступ до інформації та зробити один простий крок: тест на ВІЛ. Але саме цей простий крок може врятувати мільйони життів, зробити життя більш якіснішим та безпечним і сприяти благополуччю.

Зі свого боку, релігійні організації бажають бачити суспільство не тільки фізично, але й духовно здоровим, тобто прагнуть цілісного відновлення людини. Це теж буде враховано в подальшій роботі релігійних організацій в напрямку співпраці протидії епідемії ВІЛ/СНІДу.

Всі погодилися з тим, що Церква (релігійна організація) має бути місцем безмежної доброти та співчуття, де хвора людина зможе отримати підтримку і допомогу.

Таким чином, були розроблені конкретні напрямки стратегії щодо участі релігійних організацій України у подоланні епідемії ВІЛ/СНІДу. А разом із тим, спільна співпраця у цьому питанні є чудовим напрацюванням співробітництва між релігійними та нерелігійними організаціями, що допоможе у майбутньому долати інші виклики зокрема в галузі громадського здоров`я.

За відгуками учасників, представників нерелігійних та пацієнтських організацій, атмосфера зустрічі була «робоча, дуже приємна, душевна і духовна».

Джерело: Всеукраїнський Собор

Приєднатися до нас у Facebook  Twiter   Instagram

Підтримайте розвиток сайту "Слово про Слово"

Slovoproslovo.info – Газета “Слово про Слово є неприбутковим проєктом і працює коштом пожертв.

 Ми прагнемо забезпечити якісну незалежну християнську журналістику, якій ви можете довіряти. Але на те, що ми робимо, потрібно багато важкої праці, часу та грошей.

 Просимо вас фінансово підтримати розвиток та діяльність цього інформаційного християнського ресурсу.

 

Попередня Стаття

Молоді люди, які вірять, менш тривожні, ніж нерелігійні - дослідження

Наступна Стаття

В Україні щорічно помирає близько 120 тисяч осіб через наркоманію

1 Прокоментуйте

  1. Лев
    25.11.2019 в 20:18 — Відповіcти

    І, як відомо, одним з основних джерел поширення епідемії ВІЛ/СНІДу в суспільстві є гомосексуальний спосіб життя.

Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *