Креаціонізм

Лідер Товариства пласкої Землі еволюціоніст!

«Ідея, якої б не існувало, якби не Інтернет», – влучний опис Товариства пласкої Землі, популярність якого зростає переважно завдяки глобальній мережі. Дивно, як ідеї, що були спростовані тисячоліття тому, знову воскресають у ХXI столітті – добу «інтелектуального домінування» та передових технологій.

Однак найприкріше – це те, що ідея про пласку Землю набуває популярності серед деяких християн. Прихильники теорії пласкої Землі стверджують, що їхня позиція заснована на Біблії. Проте ані в Старому, ані в Новому заповіті ви не знайдете жодного вірша, який прямо говорив би про дископодібну форму нашої планети1.

Ще в ІІІ ст. до н.е. грецький вчений Ератосфен показав, що Земля має форму кулі. З того часу це уявлення стало загальноприйнятим у вчених колах. Тому зовсім не дивно, що за 2000 років історії церкви жоден авторитетний християнський лідер не вчив про пласку Землю. Це визнають навіть освічені атеїсти. Наприклад, відомий еволюціоніст Стівен Дж. Гулд написав:

«Серед вчених ніколи не було доби “плоскоземельної темряви” (незалежно від того, як широка громадськість могла уявляти нашу планету як тоді, так і зараз). Грецькі знання про сферичність ніколи не згасали, і всі великі середньовічні вчені сприймали округлість Землі як встановлений факт космології»2.

Велика кількість міфів, які намагаються об’єднати теорію пласкої Землі із церквою, з’явилися в XIX і XX ст. Її авторами були громадські діячі, які ненавиділи християнство і прагнули всіма силами дискредитувати його. Навіть підбірка «200+ віршів про пласку Землю із Біблії» вперше з’явилася як форма глузування над християнською вірою3.

Цією публікацією я спонукаю читача запам’ятати: християнство та теорія пласкої Землі не мають нічого спільного! Ба більше, один із лідерів Руху пласкої Землі, Даніель Шентон, є еволюціоністом!

У 2011 році у Live Science вийшла стаття, присвячена плоскоземельним ідеям. Кореспондент Наталі Волховер пише наступне:

«Товариство пласкої Землі – це активна організація, яку зараз очолює вірджинець на ім’я Деніел Шентон. Хоча Шентон вірить в еволюцію та глобальне потепління, він та його сотні, якщо не тисячі послідовників у всьому світі також вважають, що Земля – це диск, з якого можна впасти»4.

Читайте також:

На цей час Товариство пласкої Землі є доволі малочисельним і зараз налічує трохи більше 500 членів5. І хоча Інтернет дозволив поширити ці ідеї, я сподіваюся, що істина та здоровий глузд переможуть.

Більше про теорію пласкої Землі читайте у статті «Повне спростування пласкої Землі» на сайті Креацентру Планета Земля.

Посилання:

  1. Sarfati, J. The flat earth myth. Creation 35(3):20–23, April 2013.
  2. Gould, S.J., The Late Birth of a Flat Earth, in: Dinosaur in a Haystack: Reflections in Natural History, 1st paperback ed., pp. 38–50, New York: Three Rivers Press, NY,1997.
  3. Bergman, J. The flat-earth myth and creationism. Journal of Creation 22(2):114–120, August 2008.
  4. Wolchover, N., Ingenious ‘Flat Earth’ Theory Revealed In Old Map, Live Science, 23 June 2011.
  5. “The Flat Earth Society – Membership Register”. theflatearthsociety.org. Станом на 18 жовтня 2021.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Віталій Тупчієнко,

Віталій Тупчієнко, науковий секретар Креацентру Планета Земля, магістр хімії Львівського національного університету ім. І. Франка

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дивіться також
Close
Back to top button