Світ

Європейський суд оштрафував Польщу на 1 мільйон євро на день за рішення Конституційного трибуналу

Згідно з опублікованим рішенням, Європейський суд зобов’язав Польщу сплачувати Європейській комісії щоденний штраф у розмірі 1 мільйон євро на тій підставі, що Польща відмовилася скасувати Дисциплінарну палату Верховного суду.

Джерело: zn.ua

Штраф буде діяти до тих пір, поки Польща не виконає свої зобов’язання щодо судової реформи, оскільки ще 14 липня 2021 року Європейський суд зобов’язав її скасувати цю дисциплінарну палату. Суд постановив, що члени дисциплінарної палати Верховного Суду призначаються президентом Польщі і можуть використовуватися для здійснення політичного тиску на суддів (вона може застосовувати дисциплінарні правила щодо звільнення суддів).

Заступник міністра юстиції Польщі Себастьян Калета (Sebastian Kaleta) заявив, що цей штраф є узурпацією та вимаганням.

«Це наступний етап операції, спрямованої на позбавлення Польщі права впливати на структуру нашої країни», – сказав чиновник.

Варшава не лише не виконала вимоги Європейського суду, але й 7 жовтня Конституційний суд Польщі визнав Конституцію країни вищою за законодавство ЄС.

Читайте також:

Польський конституційний суд оголосив національне законодавство важливішим за європейське 
7 жовтня Конституційний суд Польщі ухвалив, що деякі положення установчого договору, закони та рішення ЄС не відповідають Конституції Польщі. Вони розуміють під цим верховенство європейського права…

 

Суд вважає, що перебування в Євросоюзі не розповсюджується на судову владу, і не позбавляє суверенітету на користь ЄС.

Польща чітко заявляє, що усі договори й міжнародні документи мають відповідати Конституції.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Оксана Коваленко

Висококваліфікований, креативний викладач, перекладач англійської мови та журналіст. Має вищу відповідну освіту (викладач англійської та німецької мов), ряд сертифікатів (українського та міжнародного зразків) і дипломів з підвищення кваліфікації викладача іноземних мов та копірайтера.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button