Україна

Рада Церков наполягає, щоб питаннями дітей та сімей займалося окреме міністерство

Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій підтримує ідею парламенту створити урядову структуру у сфері захисту прав дітей.

Джерело: РІСУ

Проте, на думку ВРЦіРО, заклик Верховної Ради України щодо створення «центрального органу виконавчої влади зі спеціальним статусом для забезпечення формування та реалізації національної політики у сфері прав дитини» найкраще реалізується у вигляді Міністерства у справах сім’ї, дітей і молоді України. Про це наголошується у промові ВРЦІРО до Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля, прийнятому на засіданні Ради Церков 15 грудня 2021 року.

“Благополучне дитинство неможливе поза сімейним оточенням. Тим більше, формування державної політики в сфері дітей, молоді та сім’ї має здійснювати міністерство, а не державна служба, яка, як це визначено законом, – не може мати таких повноважень.”

Представники ВРЦіРО вважають, що це має бути центральний орган виконавчої влади, який має позбутися практики ігнорування потреб дітей та сімей та виконання функцій покарання (позбавлення дітей, позбавлення батьківських прав тощо). Цей державний орган виявлятиме проблеми та допомагатиме родинам подолати складні життєві умови.

Міністерство у справах сім’ї, дітей та молоді має в першу чергу зосередитися на таких завданнях як формування принципів національної сімейної політики за участю релігійних груп та інших представників громадськості; розробка та подання до Кабінету Міністрів на затвердження загальнодержавного плану підтримки сімей, та забезпечити необхідні бюджетні кошти; Сформулювання та підтримка прийняття законодавства, спрямованого на заборону українського комерційного сурогатного материнства, яке безпосередньо є формою торгівлі людьми.

Читайте також:

На необхідності створення такого відділу наголосив старший єпископ Української євангельської християнської церкви Михайло Паночко (Михайло Паночко) на зустрічі президента з представниками Ради церков 17 грудня.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Данило Ковальов

Журналіст газети Слово про Слово. Студент філологічного факультету ЧНУ імені Петра Могили.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Дорогий читачу, дякуємо, що ви з нами

Запрошуємо стати частиною спільного майбутнього та приєднатися до друзів “Слово про Слово” – тих, кому не байдуже, чим наповнюється український інформаційний простір. Тих, хто дивиться на світ з християнської позиції. Підтримати проєкт

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!