Світ

Християнські платформи у Західній Європі зв’язують українських біженців з людьми, що готові їх прийняти

Тисячі українців вже прийняли сім’ї у таких країнах, як Швейцарія, Німеччина, Іспанія та Великобританія. Веб-сайти зв’язують біженців і потенційних господарів.

Джерело: evangelicalfocus.com

Веб-платформи та додатки були розроблені християнами по всій Європі, щоб прихистити біженців, які тікають від війни в Україні.

У Швейцарії, маленькій країні з давніми традиціями прийому біженців, понад 90 церков та сотні сімей об’єдналися в ініціативі Kirchen Helfen (Допомога церкви).

«Церковні конгрегації зазвичай мають гарну інфраструктуру, розроблену для сімей, яка часто не використовується протягом тижня, але є ідеальним місцем для розміщення гостей. Ми закликаємо ці церкви розглянути можливість тимчасового прийому групи біженців з України», − кажуть ініціатори.

Вже 700 українських біженців знайшли житло. 13 спеціальних організацій також запропонували свою підтримку тим, хто просить притулок та юридичні послуги. «Ми бачимо, що наша місія пропонує цим людям безпечне від війни місце та молиться, щоб вони швидше змогли повернутися додому».

У Німеччині, веб-сайт Host4Ukraine та додаток створили два молодих розробника, які вже мали досвід у сфері соціальних медіа, повідомляє Pro Medien Magazin. «Ми з християнського оточення. Для нас важливо любити наших ближніх», − сказали вони. Кожен може легко запропонувати свій будинок на веб-сайті, який виглядає як сайт AirBnB, але безкоштовно. Через три тижні після початку вторгнення, на платформі було запропоновано понад 10 тисяч місць у Німеччині та інших 40 країнах.

У Сполученому Королівстві також існують подібні ініціативи в християнському контексті. Платформа Welcome Churches (яка працювала на підтримку афганців) відкрила новий сайт для підтримки українських біженців. Ціль – допомогти їм інтегруватися у Великобританії, пропонуючи зв’язок з церквами, освітніми центрами, медичну допомогу та можливості роботи.

В інших країнах соціальне відділення євангельської федерації організовує мережу сімей, які бажають прийняти у себе біженців. В Іспанії, Діаконії вже мають досвід прийому біженців та розподіляють українських біженців як у перевірені християнські організації, так і в сім’ї.

В Італії, Євангельський Альянс працює над тим, щоб «з’єднати тих, хто має різні потреби, з італійськими євангельськими церквами, які пропонують послуги та гостинність». Але також вони «роздумують про види дистанційної підтримки, спонсорства чи аренду будинків біля українського кордону, для тих, хто не планує їхати з країни».

На європейському рівні сайт Ukraine Connect також зв’язує потенційних господарів з українськими біженцями, які шукають дім. Сайт був започаткований учасниками трьох християнських служінь з великим досвідом роботи в європейських країнах.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Дорогий читачу, дякуємо, що ви з нами

Запрошуємо стати частиною спільного майбутнього та приєднатися до друзів “Слово про Слово” – тих, кому не байдуже, чим наповнюється український інформаційний простір. Тих, хто дивиться на світ з християнської позиції. Підтримати проєкт

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!