Аналітика

Віра в Бога в США досягає нового мінімуму: результати дослідження

Нове опитування Gallup показало, що останніми роками зменшилася кількість людей, які вірять у Бога. З 98 % протягом більшої частини останніх восьми десятиліть цей показник знизився до 92 % у 2011 році, потім до 87 % у 2013 році, і до 81 % у 2022 році. Це означає, що зараз майже один з п’яти американців не вірить в Бога.

Джерело: churchleaders.com

Між 1944 і 2011 роками була одна культурна статистика, на яку можна було покластися: понад 90 % усіх американців вірили в Бога. Рік за роком, десятиліття за десятиліттям, від часів Другої світової війни до моменту, коли президент Обама оголосив про вбивство Усами бен Ладена, понад 90 % американців постійно вірили в Бога. Часто цей відсоток досягав 98 %, а у 2011 році він становив 92 %.

Віра в Бога

У 2022 році людей, які вірять у Бога стало 81 %. Геллап також виявив, що віра в Бога найбільше впала «серед молодих людей і людей лівого політичного спектра (лібералів і демократів)». Консерватори та одружені дорослі тримаються стійко. Деякі вважають, що це допомагає пояснити деякі політичні розбіжності в країні.

Звичайно, завжди корисно глибше дізнатися, в якого «бога» вірять люди, оскільки загальна віра в бога може мало що означати. Ґеллап підсумовує це, зазначаючи, що лише 42 % вірять, що бог, у якого вони кажуть, що вірять, чує молитви та втручається. Кількість тих, хто або не вірить у Бога, або не вірить, що Бог чує молитви, зросла майже до кожного третього дорослого американця. Таким чином, теологія, що стоїть за теїзмом багатьох, насправді є тим, що в богословських колах називається «деїзмом», вірою в бога або божественну силу, яка є відстороненою та байдужою.

Але попри це, віра в Бога в США залишається відносно високою порівняно, скажімо, з Європою. Існує прогрес, який багато хто спостерігав: спочатку ви перестаєте належати, а потім перестаєте вірити. Лише за останні кілька десятиліть у США відбулося зростання числа тих, хто не належить до жодної церкви. У Європі та Канаді це побачили набагато раніше.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button