Блог Олександра Лебедя

Принцип гамбургера. Як робити зауваження, щоб людина не ображалась.

Хлопчик, який навчався в другому класі середньої школи і захоплювався футболом, прийшовши додому сумним і заявив батькові:
-Тату, я більше не буду ходити на тренування по футболу.
– Чому, синку? – зі зацікавленням перепитав батько. – Тобі так подобається цей спорт, чому ти вирішив припинити заняття?
– Мені не подобається, як тренер робить мені зауваження, коли в грі мені щось не вдається. Він постійно кричить, тому я не хочу це більше терпіти, – аргументував хлопчик.
В житті нам часто доводиться робити зауваження різним людям. Це можуть бути: колеги по роботі, діти, батьки, друзі, сусіди та будь-хто, з ким ми перетинаймося у своїх буднях. Робити зауваження є цілком нормальним явищем, бо завдяки їм ми виправляємо один одного і допомагаємо покращити певні процеси та запобігаємо виникненню можливих помилок. Але, на жаль, дуже часто ми робимо це не ефективно. І, як наслідок, людина, якій роблять зауваження, не приймає корекцію, а ображається. У випадку з хлопчиком, який припинив займатись футболом, можна припустити, що тренер мав гарні наміри покращити техніку молодого гравця, тому і робив певні зауваження. Єдине, що манера висловлювання була не такою якісною, щоб досягнути цілі. Адже важливо не тільки ТЕ, що ми говоримо, а ЯК ми говоримо.

Якщо Ви бажаєте робити конструктивні зауваження і щоб Вас гарно сприймали, розгляньте принцип «ГАМБУРГЕРА». Це ефективний метод якій працює на 100%, якщо Ви використовуєте його з намірами не просто докорити людину, але допомогти їй звернути увагу на те, що потрібно покращити.

Отож, з чого складається відомий людям всього світу гамбургер? Розпакуймо його…

  1. З верху знаходиться пухка, м’якенька, духмяна, посипана кунжутом, булочка.
  2. В середині саме головне – добре прожарене підсолене м’ясо.
  3. З низу також розташована булка, але вже без кунжуту і трохи тонша.

А тепер розглянемо як робити зауваження по принципу гамбургера. Для прикладу візьмемо ситуацію, коли людина спізнилась на зустріч з Вами і Ви бажаєте не промовчати з цього приводу.
1. Уявіть, що булочка, яка знаходиться з верху, це компліменти, з яких Ви маєте розпочати своє зауваження і розмову. Мета такого старту дати людині відчути її цінність в деяких аспектах. Погодьтесь, ми всі любимо, коли нас хвалять.
– Сергій, я хочу сказати тобі де що. Добре? Річ у тому, що ти дуже талановитий чоловік. Мені подобається твої творчі ідеї, і те, як ти їх реалізуєш. Також ти гарний друг, і партнер по роботі. Я радий, що знаю тебе.
Дуже важливо не вигадувати того, чого не має насправді, а знайти щось добре в цій людині. Коли Ви починаєте розмову з компліментів «з булочки», це допомагає людині відкритись і сприймати те, що Ви говорите.
2. Тепер настав час зробити зауваження і надати «М’ЯСО», яке знаходиться в серединні нашого гамбургера. Це якраз те, в чому Ви бажаєте виправити людину.
– Сергій, але є одна річ, яка не допустима в наших відносинах. Ти дуже часто спізнюєшся. Я рахую, що це не повага до мого часу, і це може зіпсувати наші відносини. Мені дуже прикро від того, що ти так робиш.
Представляючи м’ясо, ми конкретно звертаємо увагу на те, що людині варто виправити. Дуже важливо робити зауваження, вказуючи на поведінку або дію людини, але не на її особистість.
3. Звичайно, докори «м’ясо», людині не легко приймати, і це не легкі епізоди в розмові. Зазвичай люди засмучуються, коли їм вказують на помилки. Тому після твердого «м’яса», потрібно знову надати м’яку булочку у вигляді підбадьорення, яка знаходиться з низу « ГАМБУРГЕРА».
– Сергій, я знаю тебе як серйозну людину і вірю в те, що ти станеш більш пунктуальним. Я можу розраховувати, що ти будеш намагатися?

Таким чином, на позитивній ноті, з щирою посмішкою ми завершуємо нашу розмову.

Отож, зауваження за принципом «ГАМБУРГЕР»:

  1. Булочка – щирі компліменти і зауваження того, що людина робить добре.
  2. М’ясо – конкретне зауваження, яке спрямоване на поведінку або дію, яку потрібно покращити.
  3. Булочка – приємні слова, з якими має завершитися розмова.

Більше про вховання дітей:

Спілкування – це мистецтво. Словом можна як вилікувати людину, так і причинити їй глибоку рану. Варто пам’ятати, що нам не уникнути ситуацій, де прийдеться вести не приємні, але потрібні розмови. Але роблячи це професійно та з намірами допомогти людині, ми будемо підтримувати гарні відносини та уникати конфліктів. В родині, в роботі, з друзями, будь де! Тренуйте спілкування за принципом «ГАМБУРГЕР» і пам’ятайте, з Богом можливо ВСЕ.
 
 
 
 

Схожі статті
Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Олександр Лебедь

Досвідчений підприємець. Спеціаліст в сфері переговорів, продаж і особистісного зросту. Батько п'яти дітей. Автор книги "Як перемогти лінь і досягнути цілей".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дивіться також
Close
Back to top button