Релігійні діячі обговорили з Президентом Зеленським протидію COVID-19 та інші питання

Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій обговорила з Президентом України найактуальніші проблеми суспільства.
Зустріч відбулася 19 жовтня на запрошення Президента Володимир Зеленського. Він у першу чергу попросив релігійних діячів допомогти у протидії поширенню COVID-19 в Україні.
Повідомляє сайт ВРЦіРО.
Глава держави закликав представників церков і релігійних організацій проводити релігійні заходи таким чином, щоб максимально зменшити скупчення людей і збільшити між ними дистанцію, а також практикувати богослужіння в онлайн-режимі.
Учасники зустрічі також погодилися, що урядовцям у діалозі з релігійною спільнотою необхідно завчасного узгоджувати умови діяльності храмів та проведення інших релігійних заходів під час адаптивного карантину, пов’язаного з протидією коронавірусній інфекції.
Президент України також подякував релігійним діячам за участь у роботі тристоронньої контактної групи з мирного врегулювання ситуації на сході України.
- Всеукраїнська Рада Церков ініціює зустріч з Президентом Зеленським
- Кабмін опублікував постанову про продовження карантину: школярі йдуть на канікули
Митрополит Епіфаній, який головуює у ВРЦіРО подякував Главі держави за можливість зустрітися та обмінятися думками з низки питань, які хвилюють і суспільство, і державу, і релігійну спільноту.
“Діалог є тією ефективною формою взаємодії, яка допомагає виробляти і втілювати в життя кращі рішення, завчасно уникати проблем, краще розуміти позицію та думку інших, шукати і знаходити точки поєднання зусиль. Тому ми, як релігійна спільнота, цінуємо партнерський діалог з державою, традиція якого налічує вже третє десятиліття, і наша сьогоднішня зустріч – її підтвердження та продовження”, – зазначив Предстоятель Православної Церкви України.
Глава Української Греко-Католицької Церкви Святослав звернув увагу на питання харчування, забезпечення базових потреб наших людей, яке буде одним із великих соціальних викликів цієї зими і наступної весни. Глава УГКЦ відзначив сумну статистику в Україні:
“Тільки державна статистика офіційно говорить, що чверть населення України перебуває за межею бідності. Туди належать 80 відсотків пенсіонерів. Також зростає кількість безробітних в Україні, яка наближається до двох мільйонів”.
На думку Глави УГКЦ, це означає, що ми входимо в той період, коли наслідки пандемії відчуватимуться не лише на санітарному полі, а й у соціальному житті.
Старший єпископ Української Церкви Християн Віри Євангельської Михайло Паночко зауважив, що аморальність руйнує суспільство зсередини. При цьому органи, які згідно з законом відповідають за захист суспільної моралі, не виконують своїх функцій. Він запропонував створити державно-громадський орган із захисту суспільної моралі, щоб Закон України «Про захист суспільної моралі» отримав належний механізм реалізації.
“Пам’ятаймо, що моральне здоров’я нації є основою нашого успіху”, – підсумував єпископ.
Водночас члени Ради Церков зауважили, що слід припинити поширення в Україні гендерної ідеології (в сферах відповідальності МОН, Мінсоцполітики та інших) під виглядом забезпечення рівності прав жінок і чоловік, протидії домашньому насильству, європейської інтеграції, участі України в міжнародному Партнерстві Біарріц тощо.
Зі свого боку церкви і релігійні організації цього року посилили свою співпрацю у протидії домашньому насильству, результатом чого стало створення постійної міжконфесійної робочої групи та тематичного вебсайту.
Відповідаючи на питання Президента, члени Ради Церков зауважили, що будь-яке рішення щодо порядку використання марихуани (канабісу) в медичних цілях не повинне мати наслідком легалізації поширення наркотичних речовин. Медична практика використання таких речовин завжди пов‘язана з обмеженнями і контролем, які мають і надалі поширюватися на так звані “легкі наркотики”, які мають шкідливу дію не меншу, ніж інші наркотичні препарати.
“Питання легалізації канабісу у медичних цілях нашим суспільством сприймається досить неоднозначно. І цьому є вагомі причини. Небезпека полягає в тому, що турбота про хворих може перетворитися у банальне поширення наркотичних препаратів. Це є небезпекою особливо для молодого покоління. Як християни, ми говоримо про неприпустимість такої легалізації”, – зауважив Валерій Антонюк, голова Всеукраїнського Союзу Церков євангельських християн баптистів.
Нагадаємо, що Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій ініціювала зустріч із Президентом України ще у червні цього року. До обговорення пропонувались питання необхідності формування державної сімейної політики, протидії домашньому насильству, яке збільшилося в умовах запровадженого в Україні карантину та проблематика комерційного сурогатного материнства.
[sc name=”futerblock” ]