Актуальне

Що непрощення робить з вашим мозком

Ми всі були якимось чином глибоко ображені: зрада у подружжі, критика за спиною з боку друга, ненависне засудження когось у церкві, неправдиві звинувачення з боку колеги, несправедливе ставлення з боку начальника чи батька. І чим глибший біль, тим важче і тим довше нам потрібно прощати. Але іноді ми просто не прощаємо. Ми таїмо в собі образу. Образа наростає в наших серцях. Ми таїмо образу. В результаті ми залишаємось ув’язненими у своєму болі й насправді шкодимо своєму мозку через непрощення.

Коли хтось нашкодить нам, це природно і нормально відчувати біль. Бог створив наш мозок, щоб допомогти нам вижити, коли ми відчуваємо загрозу. Це називається реакцією боротьби з втечею, що виникає в наших емоційних центрах, в основному опосередкованою двома мигдалеподібними скупченнями клітин мозку, які називаються мигдалинами.

Коли мигдалини активуються, починається ряд біохімічних процесів. Надниркові залози, що знаходяться над нашими нирками, виділяють гормон стресу кортизол у наше тіло, а мозок – нейромедіатори. Ті, своєю чергою, активують частину нашої нервової системи, яка називається симпатичною нервовою системою. Коли ця система активується, серед іншого, наша увага зосереджується на виживанні, травна система зупиняється, зіниці розширюються, слинні залози сповільнюються, кров’яний тиск і частота серцевих скорочень збільшуються, а м’язи готуються до дії. Наше тіло готується до боротьби, втечі або замерзання.

Цей процес може відбутися незалежно від того, чи є у нас реальна небезпека, чи хтось насправді нашкодить нам чи ні, або ми просто відчуваємо, що вони це зробили.

Непрощення може утримувати наше тіло та мозок у такому стані підвищеної пильності та призводить до таких нездорових результатів.

Що непрощення робить із вашим мозком:

1. Румінація

Ми плекаємо та репетируємо біль, що підсилює наші негативні емоції та запалює біль ще глибше у нашій нервовій системі. Коли ми не зосереджені на якомусь завданні, наша внутрішня розмова за умовчанням часто відмовляється від репетиції хворобливої ​​ситуації.

2. Зменшення пам’яті

Коли ми тривалий час перебуваємо в стресі (тобто відмовляємося прощати), кортизол насправді викликає атрофію нашого мозку, особливо наш центр пам’яті під назвою гіпокамп.

3. Посилення негативних емоцій

Тривалий стрес також посилює чутливість наших мигдалин, роблячи нас ще більш сприйнятливими до подальшого болю.

4. Зловтіха

Ця концепція описує таємне задоволення, яке ми відчуваємо, коли бачимо, як ті, хто нашкодив нам, самі переживають нещастя. Це насправді змушує наш мозок виробляти нейромедіатор задоволення дофамін. Насправді приємно бачити, як трапляються погані речі з тими, кого ми не прощаємо. Це протилежність молитві за ваших ворогів, що Ісус наказав нам робити.

Отже, непрощення не тільки тримає нас прикутими до нашого кривдника, але воно глибоко впливає на наше тіло та мозок.

Як подолати непрощення

1. Признайте біль

Коли ми називаємо хворобливу емоцію (не набиваючи її та не репетируючи), ми фактично зменшуємо інтенсивність цієї негативної емоції.

2. Щоденник

Обробка нашого болю шляхом його запису може зменшити біль і допомогти нам отримати кращу перспективу. Однак не дозволяйте щоденнику стати ще одним способом репетиції та посилення вашого болю. За допомогою ведення записів прагніть здобути Боже зцілення.

3. Почніть обирати прощення людини

Зверніть увагу, що я використав слово «почати». Деякі образи можна швидко пробачити. Деяким може знадобитися багато часу, щоб повністю пробачити. Прощення – це процес. Чим глибший біль, тим більше часу він займає. Це не стільки прощати і забуватиНавпаки, справжнє прощення схоже на те, щоб згадувати його все рідше і рідше.

Читайте також:

4. Глибоко черпайте з Божої благодаті

В основі християнської віри лежить благодать, отримання Божої благодаті й поширення її на інших, хто нашкодив нам.

Апостол Павло нагадав нам у Колосянах 3:13 прощати інших так, як простив нам Ісус.

«Потерпіть один одного і пробачте будь-які образи один проти одного. Прощайте так, як прощав вас Господь».

Що ви дізналися про прощення інших?

Автор:  Чарльз Стоун

Джерело: churchleaders.com

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник та головний редактор "Слово про Слово", видання з християнським корінням. Служить пастором. Його особисте життя відзначається відданістю родині: він є люблячим чоловіком і батьком трьох дочок, що додає йому натхнення у професійній сфері.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button