Блог Себастьяна Тегзи

Про послух владі і церковній зокрема

Ганна Арендт, яка була присутня на судовому процесі над німецьким нацистом Айхманом, написала: «Потім настала черга останнього слова Айхмана. Його надії на справедливість зазнали краху, суд не повірив йому, хоча він зробив все, щоб розповісти правду. Суд не зрозумів його: він ніколи не був «євреєненависником» і він ніколи не примушував вбивати жодної людини. Його вина полягала у його слухняності, а послух завжди вважався гідністю. Його гідністю зловжили нацистські лідери. Але він не належав до правлячої кліки, він був жертвою, а покарання заслужили лише лідери».

Ось чому абсолютний послух будь-якій владі на землі є злом. І це стосується також і релігійної влади. Апостол Петро рішуче заявляє: «Потрібно більше слухатися Бога, ніж людей!» (Ді.5:29). Важливо зрозуміти, що наявність влади нікого не звільняє від особистої відповідальності. Влада має службовий, а не абсолютний характер. Тому сховатись від відповідальності за владою, як хотів Айхман, нам не вдасться. Ба більше, безумовний сліпий послух, як би благоліпно він не виглядав, є насправді завуальованою формою кар’єризму, пристосуванства та боягузтва. І тому є гідний осуду. Ганна Арендт назвала це банальністю зла. Хай там як, але ми не втечемо від правди: моральні виклики вимагають від нас часто плисти проти течії, а не сліпо рухатись за нею.

Читайте також:

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Себастьян Тегза

Народився 1981-го року на Закарпатті. Одружений. Батько трьох дітей. Бакалавр соціології та богослів'я. В минулому священнослужитель Греко-Католицької Церкви. Сьогодні член Євангельської Церкви Святої Трійці в м. Хуст. Початкуючий письменник.

Схожі статті

Одне повідомлення

  1. “Ганна Арендт, яка була присутня на судовому процесі над німецьким нацистом Айхманом…”
    Насправді Адольф АЙХМАН був АВСТРІЙЦЕМ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Дорогий читачу, дякуємо, що ви з нами

Запрошуємо стати частиною спільного майбутнього та приєднатися до друзів “Слово про Слово” – тих, кому не байдуже, чим наповнюється український інформаційний простір. Тих, хто дивиться на світ з християнської позиції. Підтримати проєкт

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!