Варто замислитись

Звідки беруться токсичні лідери?

Звідки беруться токсичні лідери? Як на мене, буває три основні шляхи.

Шлях перший і головний − коли незціленність озброюється владою. Всі ми так чи інакше травмовані, недолюблені, з ураженою гідністю. Всі ми певною мірою щось компенсуємо, боїмось помилок та неуспіху, включаємо захисні реакції. Зранившись від чиєїсь гріховності, ми ранимо інших своєю гріховністю. І кожній людині треба з собою зустрітись, побачити себе у світлі Божої присутності. Ця зустріч з собою і Богом переплавляє наше серце. І часто цей процес відбувається через пустелю. Чому саме через пустелю? Бо саме в падіннях, неуспіхах і втратах, ми переконуємось, що Божа любов дійсно безумовна. З гарної, але відстороненої теорії, ця істина перетворюється на прожитий досвід.

Погано, коли людина отримує владу, не переживши це переплавлення серця. Тоді є величезний ризик, що саме коштом влади лідер буде компенсувати пустоти в душі. Всі ми любимо наполягати на своєму і буваємо егоїстичними. Та невміння обмежувати свої бажання, помножені на владу, породжують керівників, які не вміють чути інших. Кожна людина боїться показувати свої слабкості та визнавати свої помилки, але гордість, озброєна владою, стає руйнівною. Страх помилок, помножений на лідерський стрес, породжує токсичний контроль. Кожній людині буває важко володіти своїми емоціями, але неприборкані емоції разом з повноваженнями, породжує начальників-аб’юзерів.

Отже, звідки беруться токсичні лідери? Це просто звичайні люди, які отримали лідерську позицію значно раніше, ніж здобули зрілість характеру. Ми освячуємось все життя, і все життя треба допилювати свій характер. Але до того, як отримати першу серйозну лідерську посаду, варто пережити критично необхідний мінімум змін. Влада − це всього лиш інструмент для впливу і змін, це зовсім не ціль, яка прокачує нашу самооцінку. Вона може бути благословінням і захистом для інших, а може бути джерелом насилля та пригноблення інших. Все вирішує стан нашого серця. Мені здається, що всі наші процеси та інституції про зрощення нових лідерів недостатньо звертають увагу саме на роботу над характером. Ми вчимо людей функціонувати, але недостатньо звертаємо увагу на підготовку серця і вміння проводити там ревізію.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Ольга Кондюк

Керівник відділу зовнішніх зв'язків в Українській Євангельській Теологічній Семінарії, тренер з організаційного лідерства у місії Інновіста. Одружена з Кондюком Денисом, разом з чоловіком виховують сина. Навчається на магістратурі богослов'я за програмою "Трансформуюче лідерство", завершила бакалаврат богослов'я у Київському Християнському Університеті. Служить разом з чоловіком у команді організації нової церкви в м. Київ.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Дорогий читачу, дякуємо, що ви з нами

Запрошуємо стати частиною спільного майбутнього та приєднатися до друзів “Слово про Слово” – тих, кому не байдуже, чим наповнюється український інформаційний простір. Тих, хто дивиться на світ з християнської позиції. Підтримати проєкт

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!