Актуальне

Пращури змій мали ноги та жили в норах – вчені

Пращури змій мали ноги – вчені знайшли в одній з колекцій скам’янілостей в Бразилії рештки пращура змій, який мав чотири лапи і мешкав у норах на суходолі Гондвани.

Ніколас Лонгріч (Nicholas Longrich) з університету Бата (Великобританія) і його колеги знайшли можливу відповідь на всі ці питання, вивчаючи скам’янілості, знайдені у відкладеннях юрського періоду на території Бразилії.

В одній з приватних колекцій вченим вдалося знайти рештки істоти, яка майже за всіма своїми ознаками: великою кількістю хребців, витягнутою черепною коробкою і короткою мордою, гнучкою структурою ребер – нагадувала сучасних змій. Автори статті назвали його Tetrapodophis amplectus, на честь його головної незвичайної особливості.

Справа в тому, що ця істота, на відміну від всіх інших відомих викопних предків змій, мала чотири повноцінних лапи, якими тварина могло вільно рухати. Вони, як припускають вчені, не були «засобом пересування» цієї найдавнішої змії, а допомагали їй утримувати жертву під час її задушення чи поїданні, або ж дозволяли двом особинам протилежної статі чіплятися одне за одне під час парування.

Це в свою чергу підтверджує факт, який описує Святе Письмо ще в книзі Буття. «І до змія сказав Господь Бог: За те, що зробив ти оце, то ти проклятіший над усю худобу, і над усю звірину польову! На своїм череві будеш плазувати, і порох ти їстимеш у всі дні свойого життя. І Я покладу ворожнечу між тобою й між жінкою, між насінням твоїм і насінням її. Воно зітре тобі голову, а ти будеш жалити його в п’яту» (Бут.3:14,15).

Підготував Анатолій Якобчук, за матеріалами unian.ua

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button