Актуальне

5 серйозних довгострокових наслідків крику на ваших дітей

Виховання дітей — процес непростий. Він потребує багато терпіння та витримки. Часом батькам дуже важко не «зірватися» і не накричати на дитину. Але такий метод виховання лише негативно впливає на дитячу психіку і викликає у дітей агресію, скутість та невпевненість в собі. Чому крик – це не вихід? І які наслідки слід чекати, якщо ви кричите на дитину?
Це нормально засмучувати своїх дітей, особливо якщо вони погано поводяться. Але те, як ви виражаєте це розчарування та поводження з ситуацією, може мати серйозні наслідки для їхнього розвитку особистості та їхнього довгострокового здоров’я.
Насправді суворі заходи батьківської дисципліни, такі як крик, можуть мати ще більший вплив на дітей, ніж вважали раніше. Читайте далі, щоб дізнатися, що клінічні дослідження виявили щодо довгострокових наслідків, які крик може мати на дітей.

1. Крик погіршує поведінку дитини

Вам здається, що крик вирішить проблему зараз і завадить дитині робити помилки в майбутньому? Навпаки! Крик провокує погіршення поведінки в дитини. Щоб вплинути на погану поведінку вам доведеться кричати все більше. І це перетворюється на замкнене коло.
Коли ми починаємо кричати на свою дитину, її організм виробляє велику кількість гормону стресу, тіло стає напруженим, а думки блокуються.
Мозолисте тіло, яке з’єднує дві півкулі мозку, зменшується. Результатом цього є зменшення кровопостачання мозочка, зниження мозкової активності, погіршення пам’яті та уваги. Емоційна рівновага у дітей порушується.
Дослідження відносини між батьками й дітьми показало, що сам так відбувається у багатьох сім’ях. У ході дослідження 13-річні діти, на яких кричали батьки, відреагували погіршенням поведінки протягом наступного року.

Якщо ви думаєте, що має значення, хто з батьків займається дисциплінуванням, то це не так. Ще одне дослідження  “Довірене джерело” виявило, що різниці немає, якщо сувора дисципліна виходить від батька чи матері. Результат такий же: проблеми з поведінкою погіршуються.

2. Крик впливає на розвиток дитини

Крик може змінити спосіб розвитку мозку вашої дитини. Це відбувається тому, що людина обробляє негативну інформацію швидше та ретельніше, ніж позитивну.
В одному з досліджень «Trusted Source» порівняли МРТ мозку людей, на яких в дитинстві кричали, та тих, кого не виховували криком. Вони виявили помітну фізичну різницю в частинах мозку, що відповідають за обробку звуків та мови.
Також дослідження виявило зв’язок між негативними переживаннями у дитинстві (зокрема емоційне насильство, словесні образи) та пізнішим розвитком хронічних захворювань.

3. Крик може призвести до депресії

На додаток до того, що діти почуваються ображеними, переляканими чи сумними, коли батьки кричать на них, словесне насильство може спричинити глибші психологічні проблеми, які переносяться у доросле життя.
У дослідженні, яке відстежувало зростання поведінкових проблем у 13-річних дітей, на яких кричали, дослідники також виявили збільшення депресивних симптомів. Також багато інших досліджень показати зв’язок між емоційним насильством та депресією чи тривогою. Такі види симптомів можуть призвести до погіршення поведінки та навіть можуть перерости в саморуйнівні дії, як-от вживання наркотиків або збільшення ризикованої сексуальної активності.

4. Крик впливає на фізичне здоров’я

Досвід, який ми розвиваємо, формує нас багато в чому, дещо ми можемо навіть не усвідомлювати. Стрес у дитинстві від зловживання криком може збільшити ризик для розвитку певних проблем зі здоров’ям у дорослому віці. Дослідження говорить нам, що пережиття стресу у дитинстві може мати тривалий вплив на фізичне здоров’я.

5. Крик може викликати хронічний біль

Дослідження, виявило зв’язок між негативним досвідом дитинства, в тому числі словесних та інших видів жорстокого поводження, а також з подальшим розвитком хворобливих хронічних захворювань. Умови включали артрит, погані головні болі, проблеми зі спиною та шиєю та інші хронічні болі.
Ніколи не пізно змінити поведінку батьків або вивчити нові методи. Якщо ви помітили, що сильно кричите або втрачаєте самопочуття, попросіть допомоги.

Як втриматися від крику?

Перед тим, як почати кричати на дитину, зупиніться і зробіть декілька глибоких вдихів. Якщо є можливість – вийдіть з кімнати та попийте води.
Проаналізуйте ситуацію, чи справді дитина погано себе поводить? Можливо ви самі погано себе почуваєте, незібрані та роздратовані.
Не вимагайте забагато від дитини. Вона може бути не такою ідеальною, як Вам хочеться.

Джерело: healthline.com

[sc name=”futerblock” ]

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button