Україна

Порушення міжнародних та гуманітарних прав зі сторони Росії можуть бути визнані воєнними злочинами

Численні порушення міжнародного та гуманітарного права зі сторони Росії стосовно України можуть бути визнані воєнними злочинами. Про це заявила Верховний комісар Мішель Бачелет на засіданні Ради Безпеки ООН, посилаючись на свідчення та докази порушень, які збирає Управління Верховного комісара ООН з прав людини (УВКПЛ). Окрім того, правозахисна організація Amnesty International підтверджує наявність доказів військових злочинів росіян під Києвом.

Джерела:

  • censcor.net з посиланням на ukrinform.ua
  • Viber «Країна_інфо» з посиланням на Reuters

За даними УВКПЛ серед порушень, здійснених російськими окупантами, численні випадки загибелі цивільних осіб, зокрема через напади на лікарню, драмтеатр у Маріуполі, залізничний вокзал у Краматорську, житлові масиви в Одесі тощо.

За словами Бачелет, її команда у Бучі зафіксувала численні факти загибелі цивільного населення, позасудових страт чоловіків, ґвалтування жінок, викрадення людей. При цьому Верховний комісар з командою спілкується з жертвами та свідками порушень.

Відомо, що більшість смертей спричинено обстрілами зі сторони РФ важкою артилерією, реактивними системами залпового вогню, ракетними та повітряними ударами. Подекуди по цивільних стріляють снайпери.

Один із таких обстрілів було вчинено російськими військовими у Києві, коли прибув із візитом Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш для зустрічі з Президентом Володимиром Зеленським. Тоді окупанти випустили по місту дві ракети. Під час обстрілу загинула журналістка.

До того ж правозахисна організація Amnesty International знайшла незаперечні докази скоєння російськими загарбниками військових злочинів під час окупації населених пунктів поблизу Києва в лютому та березні.

Також цивільні постраждали внаслідок «бездумних стрілянин та тортур» зі сторони росіян під час невдалого нападу на Київ.

Як сподівається старший радник Amnesty International з реагування на кризові ситуації Донателла Ровера, зібрана групою інформація «може бути використана, щоб затримати злочинців для притягнення їх до відповідальності якщо не сьогодні, то колись у майбутньому».

Нагадаємо, що з’являється все більше доказів військових злочинів з боку Росії. Ми можемо бути впевнені в цьому, враховуючи, що кожен вчинок сьогодні документується в соціальних медіа, так що істина буде відома. Але звідки пішла ідея, що деякі способи ведення війни перетинали якусь цивілізовану лінію? Хто вирішив, де ця лінія має бути проведена? Звідки взялось поняття «воєнні злочини»? Детальніше читайте за посиланням.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Євген Коновальчук

Новинний редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Студент Запорізької Біблійної Семінарії. Навчався в Запорізькому національному університеті на факультеті "Журналістика", спеціальність "Видавнича справа та редагування".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button