СвітХристиянські новини

Понад 100 000 людей залишились без притулку. Закрили табори для біженців в Іраці

За даними Норвезької ради з питань біженців (NRC), у семи іракських провінціях були раптово закриті табори для біженців, в результаті чого понад 100 000 людей залишилися без притулку. Представник Європейського Євангельського Альянсу в Брюсселі Ар’є де Патер наголошує, що «мігранти – це не статистика, а такі люди, як і ми з вами, створені за образом Божим».
Повідомляє Evangelical Focus.
Під час війни проти Ісламської держави понад 6 мільйонів іракців покинули свої будинки. Уряд Іраку почав закривати табори для переселенців у серпні 2019 року, очікуючи, що мешканці повернуться до рідних районів, але багато з цих місць були зруйновані.
Міжнародна організація з міграції (IOM) підрахувала, що близько 1,3 мільйона людей залишаються переміщеними особами, тоді як більш ніж половина з 4,7 мільйона повернених «опиняються в нестабільних умовах на краю міст, у пошкоджених, небезпечних квартирах або недобудованих будинках, не маючи необхідних предметів першої необхідності та охорони здоров’я. При цьому вони ​​змушені піддатися подальшому переміщенню».
Генеральний секретар NRC Ян Егеланд зазначає:

«Закриття таборів мало чим допомагає покласти край кризі переміщення населення. Навпаки, він утримує десятки переміщених іракців, що потрапили в пастку цього порочного циклу переміщення, роблячи їх більш вразливими, ніж будь-коли, особливо в розпал бурхливої ​​пандемії».

NRC закликав іракський уряд «надати чіткий план закриття таборів, принаймні на місяць вперед, і поділитися ним із сім’ями. Також треба забезпечити координацію з районами, які приймають біженців, щоб повернутих не відхиляли в пунктах пропуску. А ще важливо залучати гуманітарні організації для допомоги поверненим в дорозі та після прибуття до місця призначення».
Читайте також:

23 вересня Європейська Комісія оприлюднила проєкт Пакту про міграцію та притулок, який мав на меті надати кожній державі-члену початкову точку для переговорів.
Представник Європейського Євангельського Альянсу в Брюсселі Ар’є де Патер пояснює:

«Жодна держава-член не буде зобов’язана переселяти біженців, але всі вони повинні зробити свій внесок. А ще треба визначати, чи має новий прибулий справжню підставу для клопотання щодо надання притулку, або його слід вважати економічним мігрантом».

За словами Де Патера, «мета відокремити біженців від економічних мігрантів не є необґрунтованою. Але провести таку різницю за 5-10 днів, м’яко кажучи, досить амбітно».

«З різних причин не всі країни-члени ЄС готові переселити біженців, – продовжує Де Патер, – тому Комісія пропонує замість того, щоб приймати біженців, держави-члени можуть також поділити тягар, спонсоруючи об’єкти для біженців, потужність, а також повернення відхилених мігрантів».

Де Патер наголошує:

«Будь-яке рішення починається з усвідомлення того, що мігранти – це не статистика, а такі люди, як і ми з вами, створені за образом Божим. Усі держави-члени ЄС повинні визначити загальну європейську систему притулку, яка є гуманною, чесною та прозорою, яка заснована на справедливості, співчутті та солідарності».

[sc name=”futerblock” ]
Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button