Україна

Близько двох третин українців, які виїхали за кордон із початком повномасштабної війни, поки не планують повертатися в Україну

Згідно з результатами опитування, проведеного Управлінням Верховного комісара ООН у справах біженців, близько двох третин українців, які виїхали за кордон із початком повномасштабної війни, поки не планують повертатися в Україну.

Джерело: espreso.tv

Для дослідження УВКБ ООН та партнери опитали близько 4900 біженців з України в Чехії, Угорщині, Республіці Молдова, Польщі, Румунії та Словаччини в період з середини травня до середини червня 2022 року.

Більшість опитаних українців кажуть, що хочуть повернутися в Україну, коли з’явиться така можливість, але 65 % все ж планують залишитися в країні, де опинилися, а 9 %− переїхати в іншу. Головним фактором, який стимулюватиме їхнє повернення, називають зниження інтенсивності бойових дій.

Дані показали, що 16 % планують повернутися до України протягом найближчих двох місяців, а 15 % планують залишитися лише тимчасово, побачитися з рідними та друзями чи вирішити справи. З тих, хто хотів повернутися, 40 % планували зробити це наступного місяця, а решта не впевнені, коли саме повернутися.

Плани людей суттєво різняться залежно від регіону проживання – так, жителі Києва та західних областей набагато охочіше повертаються, ніж мешканці сходу та півночі.

Серед тих, хто планує поки що залишитися в країні, де опинилися, більша за середню частка людей, які піклуються про дітей або літніх родичів, з якими вони приїхали; тих, хто виїхав у перші дні повномасштабної війни, і тих, хто проживає у наданому житлі або сам наймає житло.

Серед тих, хто має намір переїхати в іншу країну, помітно більше українців, які нещодавно виїхали за кордон, і тих, хто зараз проживає в центрах розміщення біженців. Найчастіше такі люди хочуть переїхати до Німеччини (33 %), Чехії (7 %) чи Канади (5 %).

Також зазначається, що 77 % біженців мають вищу або професійно-технічну освіту та досвід роботи.

Читайте також:

Третина українців вважає, що покидати дім і рідних зараз неправильно: опитування

За даними УВКБ ООН, близько 5,6 млн українців залишаються за межами України в Європі з 8,8 млн, які перетнули кордон після 24 лютого, а близько 3,3 млн вже повернулися.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Маргарита Стралківська

Журналістка стрічки новин. Студентка 3-го курсу журналістики в Українському гуманітарному інституті.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button