Релігія

Зменшення відвідування церкви призвело до смерті від розпачу – дослідження

Смертність від наркотиків, алкоголю та самогубства, відома як «смерть від розпачу», різко зросла серед білих американців середнього віку наприкінці 20-го століття.

Джерело: christianpost

Смертність через зниження участі в організованому релігійному житті

Причиною смертності є зниження участі в організованій релігії, чому передувало скасування «блакитних законів», які забороняли комерційну діяльність у неділю, показує нове дослідження Національного бюро економічних досліджень.

Дослідження під назвою «Опіати мас? Смерть відчаю та занепад американської релігії», проведене Тайлером Джайлзом, Деніелом М. Хангерманом і Тамар Остром, використовує дані Загального соціального дослідження, щоб показати, що релігійна практика має значний вплив на смерть від розпачу.

У висновку свого дослідження дослідники зазначили, що вони показали, що початковому збільшенню смертності від розпачу в США передувало значне зниження участі в організованому релігійному житті, і що обидві тенденції були рушійними силами білих американців середнього віку.

«Ми не знаємо жодного іншого культурного явища, пов’язаного з такими великими, широко поширеними змінами, який передував початковому зростанню смертності в США, і не знаємо жодного іншого явища, яке відповідало б, здавалося б, ідіосинкратичним закономірностям, що спостерігаються для смертності: як для чоловіків, так і для жінок, але не в інших країнах, і як у сільських, так і в міських умовах, але рухомим переважно білими людьми середнього віку, менш освіченими», − пояснюють вони.

«Ми також показали, що релігійність та рівень смертності від розпачу мають негативну кореляцію між штатами; штати з високим рівнем релігійності менше страждали від смертності від алкоголю, самогубств чи отруєнь наркотиками».

Висновки Джайлса, Хунгермана та Оострому дозволяють глибше зрозуміти попередні дослідження про смерть від розпачу.

Смертність через низькі доходи

Наприклад, у роботі «Смертність і захворюваність у 21 столітті» Енн Кейс з Принстонського університету та її чоловік, лауреат Нобелівської премії Ангус Дітон, у продовження своєї новаторської роботи 2015 року, що показала сильне зростання смертності в середньому віці серед білих американців, вивчили фактори, що сприяють смерті від розпачу.

Вони припустили, що низька смертність серед білих представників робітничого класу середнього віку могла бути спричинена «поступовим погіршенням можливостей ринку праці під час виходу на ринок білих з низьким рівнем освіти».

Дослідження показало, що білі американці середнього віку з дипломом середньої освіти або нижче зазнали збільшення смертності середнього віку з кінця 1990-х років через «смерть від розпачу». Уповільнення прогресу в боротьбі зі смертями від серцево-судинних захворювань і раку також вказується як фактор, що сприяє.

Кейс і Дітон заявили, що вони розглянули припущення про те, що смертність серед білих середнього віку з робітничого класу є результатом низьких доходів, але цей чинник не може вичерпно пояснити дане явище.

«Багато коментаторів припустили, що низькі показники смертності можна пояснити доходами, що повільно зростають, стагнують чи навіть знижуються; ми оцінили цю можливість, але дійшли висновку, що це не може дати вичерпного пояснення. Зокрема, показники доходів чорношкірих і латиноамериканців, не краще, ніж у білих», − сказали вони.

«У європейських даних також немає жодних доказів того, що тенденції смертності збігаються з тенденціями доходів, попри моделі медіанного доходу, що різко відрізняються, в різних країнах після Великої рецесії».

У своєму дослідженні Джайлз, Хунгерман і Оостр виявили, що в державах з великим зниженням релігійності спостерігалося більше зростання смертності від розпачу.

«Використовуючи потрясіння, засновані на скасуванні “блакитних законів”, ми потім продемонстрували, що негативні потрясіння релігійної практики вплинули на смертність від отруєнь, самогубств і цирозу печінки серед американців середнього віку наприкінці 20 століття», − заявили дослідники.

Вони також дали зрозуміти, що користь від відвідування церкви походить з її цінності як культурної практики, а не особистої відданості. І після повсюдного витіснення відвідування церкви з американської культури жоден інший інститут не з’явився, щоб зрівнятися з цінністю, яку суспільство отримало від відвідування церкви.

Читайте також:

«Вплив, які ми спостерігаємо, здається, зумовлений зниженням формальної релігійної участі, а не вірою чи особистою діяльністю, такою як молитва. Ці результати підкреслюють важливість культурних інститутів, таких як релігійні установи, у сприянні добробуту», — зауважують дослідники.

«Невідомо, чи можуть інші види добровільної чи громадської діяльності мати такий масштабний вплив на здоров’я, і це чудова тема для майбутніх досліджень».

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Маргарита Стралківська

Журналістка стрічки новин. Студентка 4-го курсу журналістики в Українському гуманітарному інституті.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button