РелігіяХристиянські новини

Показали зсередини сховище древніх рукописів Єрусалиму

Настоятель вірменського монастиря Святих архангелів в Єрусалимі, кандидат богословських наук, вардапет (вчений архімандрит в ВАЦ) Гевонд Оганисян, зняв і опублікував Відеодокументи про друге у світі за величиною сховище древніх рукописів. Повідомляє Седмица.RU.
Побачити стародавні манускрипти Єрусалиму стало можливим завдяки унікальній зйомці сховища стародавніх рукописів, виконаної в Єрусалимському Патріархаті Вірменської Апостольської Церкви (ВАЦ).
Унікальність зйомки в тому, що раніше в саме сховище допускалися лише одиниці. Кілька примірників рукописів можна було побачити в стінах монастиря, а основна колекція зберігається в приміщенні, закритому для сторонніх.

«Благовест-інфо» вардапет Гевонд розповів про процес зйомок:

«Для збереження манускриптів вельми важливе збереження мікроклімату сховища, важлива повна безпека зберігання надбання людства. Незважаючи на сан, ми теж можемо бути не допущені до потаємних куточків монастиря, де зберігаються рукописи, але слава Господу, Патріарх схвалив і благословив зйомки усередині складу рукописів».

У Відеодокументі архімандрит розповідає, що вірменська рукопис на Святій Землі має багату і багатовікову історію, свідками чого є не тільки знайдені в Єрусалимі мозаїки вірменських храмів IV-V ст., але і самі рукописи. Після Єреванського сховища стародавніх рукописів – Матенадарана – ієрусалимське сховище друге за кількістю одиниць зберігання: їх в Єрусалимі понад чотири тисячі.

«Усвідомлюючи важливість рукописів, служителі Церкви споконвіку не тільки оберігали старі, а й створювали нові манускрипти. Не дивно, що в книгосховищі можна знайти рукописи навіть XIX-XX ст. Так, Патріарх Григор Шхтаякір (з арм. Шхтаякір – верігоносец; 1715-1749) в 1732 році для порятунку рукописів відводить місце для їх сховища в храмі Св. Яків. Через 135 років Патріарх Арутюн Вехапетян (1897 рік) переносить сховище до церкви Св. Теодороса. Сьогодні з благословення Патріарха Нурхан Манукяна сховище перенесено у тимчасове приміщення, в бібліотеку ім. Гюльбенкяна. Тут також створені умови для оцифровки рукописів.
Протягом останніх трьох століть рукописи зберігалися в храмах, проте це стало непрактичним, тому Патріархія має намір створити нове сховище, з сучасними умовами зберігання рукописних і друкованих матеріалів», – говорить у відеоматеріалі вардапет Гевонд.

Відео можна побачити за посиланням
[sc name=”futerblock” ]

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Схожі статті

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Євген Коновальчук

Новинний редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Студент Запорізької Біблійної Семінарії. Керівник медіасфери Запорізької Біблійної Семінарії. Навчався в Запорізькому національному університеті на факультеті "Журналістика", спеціальність "Видавнича справа та редагування".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Дорогий читачу, дякуємо, що ви з нами

Запрошуємо стати частиною спільного майбутнього та приєднатися до друзів “Слово про Слово” – тих, кому не байдуже, чим наповнюється український інформаційний простір. Тих, хто дивиться на світ з християнської позиції. Підтримати проєкт

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!