Топ

Подарунок новонародженому

Щирі вітання з нагоди найважливішого і найдорожчого для християн свята Різдва Господа нашого Ісуса Христа, Спасителя світу!

Ялинка, прикраси, Святий Миколай, подарунки, колядки, море вогнів, святкові служби в храмах. Кожен скаже, що Різдво – величне свято. Люди чекають Різдва і ретельно та заздалегідь готуються до нього. Господині дбають про те, аби встигнути завчасно зробити закупи й приготувати дванадцять смачних страв для святкового столу на свят-вечір. Малюки нетерпляче чекають нагоди поколядувати і таким чином підзаробити трохи грошей. Фірми, що спеціалізуються на виготовленні іграшок, цукерок та інших атрибутів свят, мають непогані прибутки у святкову пору. А для міліції – це час особливої пильності, коли слід дивитися обома, полюючи на розбишак та п’яних хуліганів.

Різдво… Чи таким його бажає бачити Бог? Можливо, ми щось змінили у глибинному змісті свята? Про щось забули? Щось чинимо неправильно?

Різдво – це не просто свято… Це день народження нашого Господа і Спасителя. Як ми відзначаємо власні дні народження? Зазвичай до нас приходять друзі, приносять нам подарунки і щиро вітають нас сердечними віншуваннями. На один день у році ми потрапляємо у центр уваги. Це день нашої радості, коли заради нашого свята ми навіть воліємо пожертвувати бізнесом, заробітками й невідкладними справами.

А тепер погляньмо на день народження Христа і з’ясуймо, яке місце посідає у дні Різдва особа Ісуса Христа. Чи віддаємо ми Йому честь і хвалу в цей день, чи приносимо подарунки? Прикро, але на Різдво ми нерідко забуваємо про Христа.

Коли Ісус народився в юдейському місті Вифлеємі більше двох тисяч років тому, для Нього також не знайшлося місця серед людей. Марія та Йосип знайшли притулок у стайні серед худоби, на соломі. Там народився наш Спаситель, а потім усе життя Він не мав де прихилити голови. Єдине, що для Нього приготували люди, – Голгофський хрест.

Схожі статті

Сьогодні ситуація мало змінилася. Люди, як і колись давно, не бажають впустити Христа до своїх домівок. Вони нетерпляче чекають на Діда Мороза та подарунки, але не на Божого Сина. Проте Ісус Христос не потребує різдвяних реклам, та й гучні тости Йому ні до чого. Він є Богом і бажає зайняти належне Йому місце серед людей. Любі друзі, можливо, у цю хвилину ваша сім’я зібралася за святковим різдвяним столом. Дозвольте запитати вас, чи знайдеться серед вас місце для Ісуса? Це ж бо Його свято! Чи, либонь, на вашому столі горілка та карти, а Ісус, як вбогий, стоїть за дверима? Послухайте, що Він говорить до вас: «Ось Я стою під дверима та стукаю: коли хто почує Мій голос і двері відчинить, Я до Нього ввійду, і буду вечеряти з Ним, а Він зо Мною» (Об. 3:20). Ісус бажає мати спільноту саме з вами. Впустіть Його. Дайте місце Ісусові.

Коли Ісус народився у Вифлеємі – великі світу не віддали Йому честі. Перед Христом у пошані схилились лише бідні пастухи.

Поклонитись Богові – це означає визнати Його своїм Господарем і цілковито підкорити Йому своє життя. Біблія говорить: «Ніхто двом панам служити не може, – бо або одного зненавидить, а другого буде любити, або буде триматись одного, а другого знехтує» (Мт. 6:24). А чи є Господь Вашим Господарем? Чи схилились ви вже перед Ним у покорі? Можливо, ви називаєте себе християнином, бо виросли серед християн? А що, як Христос ще й досі не є вашим Господарем? Невже Йому й досі немає місця у вашій оселі?

Коли Ісус народився у Вифлеємі, подарунки принесли Йому лише чужоземні мудреці зі Сходу. Співвітчизники, подібні до Ірода, готували для Нього смерть. А що подаруєте ви Христові на день народження? На Різдво у нас є подарунки для будь-кого: для наших дітлахів, колядників, друзів, та про Ісуса ми часто-густо забуваємо. Можливо, хтось запитає: а що ж подарувати Ісусові, Який є Богом, що на Небі, і має все?

На сторінках Біблії Господь залишив нам настанови про те, що ми, люди, можемо зробити для Нього. У двадцять п’ятому розділі Євангелії від Матвія написано, що коли всі люди зберуться перед Ісусом, Він поставить одних праворуч себе, а других – ліворуч. І скаже тоді Господь до тих, що праворуч: «Прийдіть, благословенні Мого Отця, посядьте Царство, уготоване вам від закладин світу. Бо Я голодував був – і ви нагодували Мене, прагнув – і ви напоїли Мене, мандрівником був – і Мене прийняли ви. Був нагий – і Мене зодягли ви, слабував – і Мене ви відвідали, у в’язниці Я був – і прийшли ви до Мене. Тоді відповідять Йому праведні й скажуть: Господи, коли то Тебе ми голодного бачили – і нагодували, або спрагненого – і напоїли? Коли то Тебе мандрівником ми бачили – і прийняли, чи нагим – і зодягли? Коли то Тебе ми недужого бачили, чи у в’язниці і до Тебе прийшли? Цар відповість і промовить до них: Поправді кажу вам: що тільки вчинили ви одному з найменших братів Моїх цих, – то Мені ви вчинили» (Мт. 25:34-40).

Більше про день народження Ісуса:

Любі друзі, озирніться довкола – як багато немічних хворих, сиріт, бідних довкола! Відкрийте для них своє серце. Розділіть з ними шматок хліба. Зробіть для них різдвяний подарунок. Це буде ваш подарунок для Христа.

Колись Ісус Христос постраждав за вас на хресті. Він віддав Своє життя заради вашого спасіння. Невже ви залишитесь байдужим до Нього? Невже нічим не бажаєте віддячити Йому? Господь чекає вашого рішення. Присвятіть Йому своє життя. Він достойний цього. Лише Він один. У дні Різдва, свята подарунків, це буде ваш найкращий подарунок для Христа. Покваптеся зробити це сьогодні. Не відкладайте таке рішення на майбутнє. Адже ви не владні над майбутнім. Прийдіть до Христа в покаянні і схиліться перед Ним у молитві. Я бажаю вам Божих благословень.

[sc name=”futerblock” ]

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button