Звернення Ради євангельських протестанських церков до помісних громад

Рада євангельських протестантських церков України та Українська міжцерковна рада під час зустрічі 2 березня 2020 року ініціювали звернення до церков України про проведення Всеукраїнської молитви 14-15 березня.
Дорогі брати і сестри!
У зв’язку з поширенням епідемії коронавірусу люди в багатьох країнах світу охоплені страхом. Багато українців знаходяться в паніці, та не знають що робити в такій ситуації. Ми, як віруючі, маємо спокій та мир, знаючи, що все є під контролем нашого Господа.
Тому закликаємо усі церкви в Україні до ревної молитви за наш народ у цей непростий час. Віримо, що «дуже могутня ревна молитва праведного» (Якова 5:16).
Отже, разом об’єднаємось у молитві за:
- Божу охорону життя людей під час епідемії вірусу;
- Збереження спокою та миру в серцях людей;
- Щоб кожен по-християнськи ставився до хворих;
- За зцілення хворих на коронавірус;
- За навернення людей до Бога.
З повагою,
Головуючий у Раді євангельських протестантських церков України,
голова Всеукраїнського союзу церков євангельських християн-баптистів Валерій Антонюк
- Терміново:Через коронавірус в Україні можуть скасувати всі масові заходи
- Коронавірус: що це, які симптоми і що робити, щоб не заразитися?
- Заборона богослужінь. Інструкція для церков, як діяти під час карантину
Пам’ятка для церков щодо коронавірусу COVID-19
- Потрібно зберігати спокій. Господь контролює наше життя та оберігає. Однак потрібно дотримуватися медичних рекомендацій заради наших ближніх.
- 80% захворювань проходить в легкій формі, 20% від усіх випадків захворювань, викликаних новою коронавірусною інфекцією, є тяжкими і лише близько 3% потребують реанімаційних заходів.
- Хто в групі ризику?
Вразливою групою є люди похилого віку та люди з хронічними хворобами і слабким імунітетом – вони більш схильні до розвитку тяжких захворювань.
- Дітей серед хворих дуже мало, імунна система дітей добре підготовлена до боротьби з вірусами. Вони можуть заразитися, та якщо імунна система міцна, то захворювання буде проходити у м’якій формі, або це може бути взагалі безсимптомний перебіг хвороби.
- Коронавірус передається через кашель і чхання хворої людини. Дрібні частки під час кашлю можуть осідати на навколишніх предметах.
- Скільки вірус живе на поверхнях? Вірус може зберігати життєздатність на поверхнях від 3-х годин до кількох днів. Конкретні терміни залежать від низки умов. Наприклад, тип поверхні, температура і вологість навколишнього середовища. Тому важливо дезінфікувати поверхні, ручки дверей, техніку тощо. Інші люди можуть підхопити вірус, торкаючись цих предметів, а потім торкаючись брудними руками обличчя – очей, носа, рота, бо вірус передається через слизову оболонку.
- Відстань – це гарантія безпеки. Це фактор переривання епідемічного ланцюга. Тому заразитись неможливо навіть від інфікованої людини, якщо ви знаходитесь на відстані понад 1,5 м.
- Характерні симптоми коронавірусу при респіраторній формі.
На початковому етапі зараження ознаки коронавірусу збігаються з усіма ознаками звичайної застуди.
Як повідомляє портал medikom.ua, при захворюванні спостерігається
– біль при ковтанні, чханні;
– риніт; головний біль;
– сухий кашель;
– підвищення температури;
– лихоманка;
– м’язовий біль.
-
Як захиститися від захворювання?
Міністерство охорони здоров’я рекомендує для профілактики захворювання дотримуватись стандартних заходів:
– часто мийте руки або обробляйте дезінфікуючими засобами після вулиці, особливо телефон та інші предмети, де збираються бактерії;
– під час кашлю та чхання прикривайте рот і ніс паперовою хустинкою.
– уникайте тісного контакту з усіма, хто має гарячку та кашель;
– якщо маєте підвищену температуру тіла, кашель й утруднене дихання, то надівайте медичну маску, щоб обмежити поширення вірусу. Акцентуємо увагу, що маска не захищає від зараження!
-
Що робити, якщо у себе запідозрили коронавірус?
Залишайтеся вдома, якщо захворіли. Зателефонуйте в лікарню та повідомте, що у вас є ознаки захворювання. Уникайте тісного контакту з іншими людьми. Регулярно провітрюйте приміщення та дезінфікуйте поверхні. Використовуйте захисну маску для обличчя (її слід регулярно замінювати раз на 1,5-2 години).
Джерело: baptyst.com
[sc name=”futerblock” ]