Актуальне

Підсумки 2021 року. Дві Лівих

Політика, міжнародна ситуація

Це був тривожний рік. З одного боку тоталітарний Китай і Росія все більше згортають свободу в себе вдома і жадібно поглядають на Україну та Тайвань, з другого боку в країнах заходу спостерігається явна криза лідерства – з відходом Ангели Меркель на виборах до Бундестагу провалились християнські демократи і владу взяли соціалісти, натомість Джо Байден, на якого покладали великі надії «нормалізувати світову політику» виявився не таким вже дієздатним, а вихід з Афганістану став провалом і тріумфував Талібан.

Багатьом здається, що це протистояння двох цивілізацій – деспотичної азійської (Китай, Іран, Росія) та вільної Європейсько-трансатлантичної. Загалом можна розглядати цю ситуацію згідно з концепцією «Зіткненням цивілізацій» Семюеля Гантінгтона, де конфуціанська, мусульманська чи православна цивілізація бореться з західною (католицько-протестантською) за гегемонію. Однак ще один фактор випадає з уваги спостерігачів цієї драми – це соціалізм. Як і століття тому, коли дві соціалістичні партії (Німецькі Націонал-соціалісти та Радянські комуністи) вирішили поділити Європу, так і сьогодні – старі комуністи Росії і Китаю, протистоять неомарксистам Європи і США, які наглухо закріпилися в повоєнній політиці.

Фрідріх Гаєк у фундаментальній праці «Дорога до кріпацтва» писав:

«Конфлікт між націонал-соціалістами та старшими соціалістичними партіями повинен розглядатись як… боротьба між конфліктуючими соціалістичними фракціями. Між ними не було різниці в питанні волі держави щодо місця кожного індивіда в суспільстві».

Тепер розглянемо 2021 рік з точки зору традиційних християнських цінностей, і як протистояння старих і нових соціалістів, в епіцентрі якого опинилася Україна.

Лідерство

У старих комуністів усе незмінно – генсек Сі Дзіпін та Володимир Путін будуть правити до смерті, хіба що станеться переворот. Однак у 2021-му ці великі мужі цементували свою владу обмежуючи свободу громадян та еліт ще більше. Так у КНР після критики влади зник мільярдер Джек Ма, а акції його гіганта «Алібаба груп» обвалились втричі. Така ж історія сталася з тенісисткою Пенг Шуай яка звинуватила високого чиновника у зґвалтуванні (згодом жертви з’явились). Всі спогади про акторку Жао Вей були видалені з Китайської мережі. Переслідувалися цього року також великі компанії Китаю. Товариш Сі усім показав – він у хаті господар.

Підсумки 2021 року. Дві Лівих

Володимир Путін не відстає в практикуванні тоталітаризму – останньою крапкою цього року стала ліквідація правозахисного центру «Меморіал», що розкривав злочини радянського режиму. Верховний суд звинуватив їх у «реабілітації колаборантів нацизму».

Підсумки 2021 року. Дві Лівих

У Німеччині з відходом пані Меркель впали рейтинги християнських демократів – вони історично програли соціалістам у виборах до Бундестагу, правлячи з 2005-го року. І нічого дивного в тому, що ХДС відмовилися від спадщини батька-засновника Конрада Аденауера який був антинацистом і антикомуністом, та перетворились у звичайнісіньких соціалістів. Знаковим стало голосування 30 червня 2017-го, коли 75 християн-демократів віддали голоси за легалізацію одностатевих «шлюбів».

Підсумки 2021 року. Дві Лівих

Сьогодні ХДС обрав нового голову – консервативного Фрідріха Мерца, який обіцяв відійти від лівого напрямку попередниці.

Підсумки 2021 року. Дві Лівих

А тим часом соціалісти сформували у Німеччині уряд, який очолив Олаф Шольц. Знаковим є те, що в своїй присязі він оминув згадки про Бога і назвав Німеччину «країною мігрантів».

Вплив Німеччини на Євросоюз є вирішальним сьогодні, в коаліційній угоді нового уряду можна знайти наміри до федералізації ЄС, тобто все більшої централізації влади Брюсселем. Не дивно, що Польський конституційний суд визнав конституцію Польщі першочерговим документом відносно до законів ЄС і визнав деякі пункти Європейської конвенції про права людини не конституційними. Це ще один акт спротиву централізації влади в ЄС, що задумувався батьками засновниками (серед яких запропонований до беатифікації у Ватикані французький політик Роберт Шуман) як вільний союз держав, а не новий Радянський союз3.

В Україні все передбачувано – Володимира Зеленського було названо розчаруванням року, а популістська «Слуга народу» стрімко втрачає рейтинги.

Підсумки 2021 року. Дві Лівих

Свобода слова і віросповідання

В романі Орвела «1984» спеціальне відомство відповідало за створення «Новомови» – англійську постійно примітизовували та підміняли поняття, аби уникнути єретичного «дводумства». У грудні чиновники ЄС спробували вилучити слово «Різдво» з документообігу. Папа Франциск назвав це старим прийомом, який використовували диктатури Наполеона, націонал-соціалістів чи комуністів і нагадав, що ЄС має повернутися до плану батьків-засновників1. Колеги-комуністи в КНР взагалі назвали Різдво «забороненим західним святом», заборонивши святкувати його і згадувати у соцмережах2. Росія традиційно переслідує Свідків Єгови, Православну Церкву України та інші релігійні організації, що не вписуються у великодержавну модель. Диктатор Лукашенко згорнув видимість демократії, відкрито вбиваючи та переслідуючи своїх громадян і остаточно віддавши Білорусь на милість Москви.

Однак ці переслідування – квіточки у порівнянні з вбивствами, каліцтвами і ґвалтуваннями, які переживають християни переважно в ісламських країнах. Фундація  Open Doors опублікували щорічний звіт, у якому назвала країни, де найбільше переслідують християн. Традиційно її очолила Північна Корея. Після виходу США з Афганістану, ця країна посіла 2 місце, далі йде Лівія, Сомалі, Пакистан, Еритрея, Ємен, Іран, Нігерія та замикає 10-ку Індія. Найбільше фізичного переслідування християни зазнають від мусульман9.

В Україні теж намагаються творити Новомову – Олена Зеленська презентувала «Довідник безбар’єрності», де згадуються такі ЛГБТ-неологізми, як «гендер», «крос-дрессер» чи «квір»4. Натомість Інститут мовознавства ім. О. О. Потебні застеріг від надмірного захоплення фемінітивами, які активно просувають феміністичні організації: «Варто пам’ятати, що творцем мови є народ, а в ньому багато і прихильників/прихильниць розширення діапазону фемінітивів, і його противників/противниць»5.

Мігранти

Допомагати прибульцям і подорожуючим – це фундаментальний християнський і людський обов’язок. Однак, що робити, коли твої гості проводять шабаш у твоєму домі? Соціалісти Європи довго слідували політиці «відкритого суспільства», вбираючи все більше мігрантів з Середнього сходу та Африки. Однак масове зґвалтування на Новий 2016-й рік, збільшення кількості підпалів церков, терактів і вбивств стало холодним душем для Європейців. Цього року диктатор Лукашенко за підтримки колеги Путіна вирішили «потролити» Євросоюз навалою мігрантів на польському кордоні. Польща вистояла, однак це лиш епізод з системної кризи, яку створили самі європейські соціалісти.

В США, через бездіяльність федерального уряду і масового напливу нелегалів, штат Техас виділив кошти на побудову власної стіни. Гості мають заходити через двері, а не через вікно.

Зброя

Знаковим цього року стало повне виправдання Карла Ріттенгауза – підлітка, що під час бунтів BLM у серпні 2020-го року убив двох нападників, захищаючи свій район. Це стало ударом для соціалістів (демократів) США, які взагалі хочуть заборонити право на носіння зброї громадянами, тобто відібрати здатність захищати себе перед свавіллям мародерів чи влади.

Сім’я

У 2020-му році в розпал пандемії фундація Джоржа Сороса «Open democracy» закликала втілити давню мрію Маркса і Енгельса та скачувати інститут сім’ї6. На жаль, руйнація відбувається на наших очах –  дослідження FormsPal показало, що в порівнянні з 2020-м роком розлучення в США зросли на 21 %7, 60 % розлучених були одружені менше ніж рік. Схоже ця статистика ідентична у всьому світі, і спричинена драконівськими ковідними обмеженнями. Розпад сім’ї означає демографічну зиму – ця тенденція притаманна всім «розвинутим країнам». Так індекс народжуваності в Південній Кореї склав 0.95 дитини у 2019-му, а населення Китаю очікувано зменшиться з 1.4 мільярди до 730 мільйонів.

Не дивно, що Українська рада церков та РО закликала уряд створити Міністерство у справах сім’ї, дітей і молоді, оскільки нашій країні загрожує справжнє вимирання. Аналітична довідка ООН припускає, що до 2050-го року українців залишиться 35 млн. Основні причини – низька народжуваність, міграція, коротке життя8.

Аборти

Штат Техас виніс історичне рішення і заборонив проводити аборти після 6-ти тижнів вагітності. Це сколихнуло США і світ. Інші штати тепер намагаються впровадити подібні закони, а Верховний Суд не виніс однозначної заборони на закон. Деякі ліві побоюються, що цей прецедент і консервативна більшість в Конституційному суді може денонсувати сумнозвісний закон Roe vs. Wade 1973-го року, коли Штати фактично легалізували аборти.

ЛГБТ-пропаганда

Наслідки марксистського-ЛГБТ-лобі відчули на собі мешканці Вірджинії. Юнак переодягнувся в дівчину і зґвалтував двох дівчат у РІЗНИХ школах! Внаслідок цього демократи вперше за десятиліття програли вибори в цьому штаті. Згідно з гендерною ідеологією, будь-який чоловік, який одягнеться в спідницю і оголосить себе жінкою, має таким і сприйматись. Нещодавно поліція Шотландії виставила себе на глум, коли заявила, що буде записувати ґвалтівників жінками, якщо вони такими себе ідентифікують. Джоан Роулінг, давня противниця ЛГБТ-маячні, публічно висміяла Поліцію Шотландії цитуючи «1984» – «Війна це Мир. Рабство – Свобода. Невігластво – Сила. Особа з прутнем яка тебе ґвалтує – це жінка!».

І ця дійсність може втілитись в Україні, оскільки президент Зеленський виразив підтримку11 Стамбульській конвенції, яка під виглядом боротьби з домашнім насильством просуває марксистське, вороже ставлення до сім’ї, поняття гендеру та гендерну освіту. Символічно Туреччина денонсувала Конвенцію у липні цього року, оскільки «вона була задумана, як документ, що захищає жінок, однак була використана, щоб нормалізувати гомосексуальність, що є несумісним з Турецькими сімейними цінностями»10.

Боротьба проти прийняття Стамбульської конвенції чекає нас у 2022-му році, але приємним є спротив фінансуванню Держкіно першого ЛГБТ-фільму в Україні «Мій юний принц», у якому в блюзнірський спосіб використовується християнська символіка і молитви. Проти Держкіно виступили окремі особи і громадські організації, однак тепер це питання порушується у Верховній Раді у законопроєкті №6473. Не все втрачено.

Читайте також:

Підсумок

2021 рік став важким і небезпечним роком – Вихід Америки з Афганістану спровокував насилля з боку Ісламістів; Китай і Росія погрожують захопити Тайвань та Україну відповідно; зі сходу нам загрожує вторгнення комуністів, котрі мріють про «відновлення СРСР», а з заходу тиснуть неомарксисти з просуванням ЛГБТ в нашу мову, культуру та освіту.  Україна затиснута двома лівими! Однак, не все втрачено – як показує досвід зі Стамбульською конвенцією та «Юним принцом» – християни і консервативно налаштовані українці готові боротись не тільки фізично, але й ідеологічно проти соціалістичного рабства.

 1. https://www.vaticannews.va/ru/pope/news/2021-12/papa-francisk-dokument-es-o-rozhdestve-eto-anahronizm.html
 2. https://www.ucanews.com/news/china-bans-christmas-as-forbidden-western-celebration/95523#
 3. https://www.dw.com/pl/bruksela-wzięła-się-za-trybunał-konstytucyjny/a-60224844
 4. https://bf.in.ua/lhbtik/
 5. http://www.inmo.org.ua/news/про-фемінативи-в-сучасній-українській-мові.html
 6. https://www.opendemocracy.net/en/oureconomy/coronavirus-crisis-shows-its-time-abolish-family/
 7. https://formspal.com/knowledge-base/divorce-during-covid/
 8. https://ukraine.un.org/sites/default/files/2021-11/UN%20Policy%20Paper%20on%20Population%20Dynamics_FINAL%20UKR.pdf
 9. https://odusa-media.com/2021/01/WWL2021_Booklet-digital.pdf
 10. https://indianexpress.com/article/explained/istanbul-convention-erdogan-violence-against-women-7386272/
 11. https://www.president.gov.ua/news/volodimir-zelenskij-vistupaye-za-priyednannya-ukrayini-do-st-71789
 12. http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=73522
 13. https://www.nytimes.com/2021/05/22/world/global-population-shrinking.html
 14. “Multiculturalism is in its essence anti-European civilization. It is basically an anti-Western ideology.”
  ― Samuel P. Huntington, The Clash of Civilizations and the Remaking of World Order

 

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Іван Федорич

Народився 23 жовтня 1981 р. у місті Прип’ять. У 1986 евакуйований і проживає у м. Львів. Навчався у Люблінському Католицькому Університеті. Магістр психології. Працює як відео-продюсер. Від 2021-го – голова християнської ГО «Сім тисяч».

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Дорогий читачу, дякуємо, що ви з нами

Запрошуємо стати частиною спільного майбутнього та приєднатися до друзів “Слово про Слово” – тих, кому не байдуже, чим наповнюється український інформаційний простір. Тих, хто дивиться на світ з християнської позиції. Підтримати проєкт

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!