війна

Під час війни в Україні загинуло 12 працівників ЗМІ

За даними Міжнародної федерації журналістів, у 2022 році у світі було вбито 67 журналістів і працівників ЗМІ, з них 12 – в Україні під час виконання службових обов’язків. У 2021 році зафіксовано 47 вбивств.

Джерело: lb.ua

«На війні в Україні загинуло 12 працівників ЗМІ, що є найвищим показником серед 21 країни, де було зареєстровано інциденти зі смертельними наслідками», – зазначають в Міжнародній федерації журналістики.

За словами генерального директора Міжнародної федерації журналістів Ентоні Белланджера, хвиля вбивств журналістів та інших працівників ЗМІ є «серйозним приводом для занепокоєння та ще одним тривожним закликом до урядів у всьому світі вжити заходів для захисту журналістики, одного з ключових стовпів демократії».

«Бездія лише надасть сміливості тим, хто прагне придушити вільний потік інформації, і підірве здатність людей притягати до відповідальності своїх лідерів, у тому числі у забезпеченні того, щоб ті, хто має владу та вплив, не стояли на шляху відкритого та інклюзивного суспільства», – додав Белланджер.

Він також заявив, що Генасамблеї ООН настав час прийняти Конвенцію МФЖ про безпеку та незалежність журналістів.

Водночас за ґратами перебуває щонайменше 375 журналістів і працівників ЗМІ, що є новим рекордом із дворічної давнини, коли МФЖ почала публікувати списки ув’язнених журналістів на ознаменування Міжнародного дня прав людини.

Серед країн-лідерів за кількістю арештів:

 • Китай і його союзники в Гонконгу (84);
 • М’янма (64);
 • Туреччина (51);
 • Іран (34);
 • Білорусь (33);
 • Єгипет (23);
 • Росія та окупований Крим (29);
 • Саудівська Аравія (11);
 • Ємен (10);
 • Сирія (9);
 • Індія (7).

Загиблі журналісти в Україні

Ігор Гуденко, Євген Сакун, П’єр Закжевський, Олександра Кувшинова, Брент Рено, Оксана Бауліна, Макс Левін, Мантас Квадарявічус, Євгеній Баль, Роман Нежиборець, Зореслав Замойський і Фредерік Леклерк-Імхофа включені до списку загиблих в Україні журналістів і медіапрацівників.

Читайте також:

У 2021 році побито рекорд за кількістю затриманих журналістів – Репортери без кордонів

Як інформує Міжнародна федерація журналістів, оперативника ФСБ підозрюють у катуванні українського журналіста Владислава Єсипенка в Криму і примушуванні його зізнатися у злочині, якого він не скоював.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Маргарита Стралківська

Журналістка стрічки новин. Студентка 3-го курсу журналістики в Українському гуманітарному інституті.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button