Під час війни в Україні загинуло 12 працівників ЗМІ

За даними Міжнародної федерації журналістів, у 2022 році у світі було вбито 67 журналістів і працівників ЗМІ, з них 12 – в Україні під час виконання службових обов’язків. У 2021 році зафіксовано 47 вбивств.
Джерело: lb.ua
«На війні в Україні загинуло 12 працівників ЗМІ, що є найвищим показником серед 21 країни, де було зареєстровано інциденти зі смертельними наслідками», – зазначають в Міжнародній федерації журналістики.
За словами генерального директора Міжнародної федерації журналістів Ентоні Белланджера, хвиля вбивств журналістів та інших працівників ЗМІ є «серйозним приводом для занепокоєння та ще одним тривожним закликом до урядів у всьому світі вжити заходів для захисту журналістики, одного з ключових стовпів демократії».
«Бездія лише надасть сміливості тим, хто прагне придушити вільний потік інформації, і підірве здатність людей притягати до відповідальності своїх лідерів, у тому числі у забезпеченні того, щоб ті, хто має владу та вплив, не стояли на шляху відкритого та інклюзивного суспільства», – додав Белланджер.
Він також заявив, що Генасамблеї ООН настав час прийняти Конвенцію МФЖ про безпеку та незалежність журналістів.
Водночас за ґратами перебуває щонайменше 375 журналістів і працівників ЗМІ, що є новим рекордом із дворічної давнини, коли МФЖ почала публікувати списки ув’язнених журналістів на ознаменування Міжнародного дня прав людини.
Серед країн-лідерів за кількістю арештів:
- Китай і його союзники в Гонконгу (84);
- М’янма (64);
- Туреччина (51);
- Іран (34);
- Білорусь (33);
- Єгипет (23);
- Росія та окупований Крим (29);
- Саудівська Аравія (11);
- Ємен (10);
- Сирія (9);
- Індія (7).
Загиблі журналісти в Україні
Ігор Гуденко, Євген Сакун, П’єр Закжевський, Олександра Кувшинова, Брент Рено, Оксана Бауліна, Макс Левін, Мантас Квадарявічус, Євгеній Баль, Роман Нежиборець, Зореслав Замойський і Фредерік Леклерк-Імхофа включені до списку загиблих в Україні журналістів і медіапрацівників.
Читайте також:
У 2021 році побито рекорд за кількістю затриманих журналістів – Репортери без кордонів
Як інформує Міжнародна федерація журналістів, оперативника ФСБ підозрюють у катуванні українського журналіста Владислава Єсипенка в Криму і примушуванні його зізнатися у злочині, якого він не скоював.