Економіка

Картки на продукти для незаможних верств населення можуть запровадити у 2022 році

Можливість запровадження в Україні продуктових карток, зокрема електронних, та механізми реалізації такого рішення наразі вивчає Офіс президента Володимира Зеленського. Про це в коментарі BBC News Україна заявив радник президента з економічних питань Олег Устенко.

Джерело: censor.net

Перспектива переходу частини населення на продовольчі картки, як зазначається, викликана зростанням цін на харчові продукти через різкий стрибок ціни на російський газ.

Олег Устенко вважає, що в українських умовах зниження або скасування ПДВ на харчові продукти, навіть тимчасове, спричинить додаткові витрати з держбюджету на адміністрування податків та зашкодить конкуренції між виробниками та розповсюджувачами харчових продуктів.

«У наших умовах це додатковий ризик для економіки», − сказав він.

Але більш прийнятним варіантом, каже економіст, могла б бути цільова фінансова підтримка – за аналогією з програмою «єПідтримка», доступною для тих, хто встановив на смартфон державний додаток «Дія».

Олег Устенко навіть не виключив запровадження чогось на кшталт «харчових карток», які діють у США для малозабезпечених громадян.

Читайте також:

«Позиція в Офісі президента більш ніж зрозуміла: насамперед потрібно підтримувати найбільш уразливі та незахищені верстви населення. Як? Варіанти будуть розглянуті. Це можуть бути додаткові виплати для компенсації зростання цін і введення талонів на харчування в системі “Дія»” − так званих “продуктових чеків”, як це практикується в США», − зазначив Олег Устенко, наголосивши, що «це антикризові заходи, які можна запровадити в разі потреби».

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Маргарита Стралківська

Журналістка стрічки новин. Студентка 2-го курсу журналістики в Українському гуманітарному інституті.

Схожі статті

2 Коментарів

  1. Коротше кажучи. “Дуже компетентна” чинна Зе-влада так “дохазяйнувалася”, що навіть розглядає можливість введення, зокрема, КАРТКОВОЇ СИСТЕМИ – для незаможних верств населення!
    Ну прямо як, скажімо, у період 2-ї світової війни… Ганьба та годі!

  2. Р. S. А, може, і направду: в тих доволі непростих – нинішніх економічних умовах, в яких опинилася Україна, у такий спосіб керівництво держави дійсно прагне й намагається бодай якось підтримати найбільш соціально незахищені, вразливі прошарки суспільства?..
    Й тому, мабуть, таки варто поставитися до всього цього не стільки з “голою” іронією і нігілістичним критиканством, а з певним розумінням?..

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Дивіться також
Close
Back to top button