Блог В'ячеслава Недзельського

Перша пісня на землі

Першою піснею людини на землі була серенада Адама в честь щойно побаченої в усій красі його новоспеченої, тобто новоствореної жінки Єви. Таку, яку Бог її створив йому з його ребра (боку) і представив її у всій красі. Можливо вона прикрилась якимось листочком, про те, вряд чи. Біблія каже, що вони дивились одне на одного і не соромились (Буття 2:25).

Вся справа була так. Гуляв Адам по саду, доглядав його, давав імена тваринам, як той хто мав владу це робити. Робив все це сам, не було у нього помічника схожого йому. Бог це побачив і сказав, що не добре чоловікові одному. І вирішив створити на Свою славу для нього ту, котрій він й присвятить цю першу поезію людини:

«це сьогодні кість з моїх костей і тіло з мого тіла, вона назветься жінкою, бо з свого чоловіка була взята».
(Буття 2:23)

Як вам така пісня? :)
Іш, тобто чоловік на єврейській, назвав її Іша, жінка, м’яка. Її початок був в ньому. Чому б так не назвати аби в її назві була частина його? Називання тварин, яке не було чимось особливим перетворилось на особливу пісню найменування тієї, яку одразу покохав. Творчість, експресія, романтика, танок і пісня – це те, що має бути у відносинах чоловіка та жінки. І як бачимо в книзі Буття – насамперед у чоловіках.
Чи мають християни співати пісні Богові тільки? Ні. Богові насамперед. Пісні поклоніння, пісні радості, пісні вдячності. За створення, за спасіння, за викуплення, за нове життя у Христі. Біблія, особливо книга Псалмів багато разів заохочує співати Йому нову пісню. Ісусу нову пісню вдячності вже співають і ми будемо співати її на небесах: «нову пісню співають вони, промовляючи: Ти достойний узяти цю книгу, і розкрити печатки її, бо Ти був заколений, і кров’ю Своєю Ти викупив людей Богові з усякого племени, і язика, і народу, і люду.» (Об’явлення 5:9).
Бог хоче аби пісня вдячності Йому переливалась у пісню радості життя, пісню любові коханому, коханій. Так було у Соломона. Одну з книг, яку він написав називається «Пісня». Та не просто «Пісня», а «Пісня пісень». Хіт. Найкраща. І присвячує її єдиній улюбленій. Пише на стільки відверто, що молодим єврейським хлопчакам навіть забороняли її читати в ранньому віці. І ця книга складає сьогодні канон Біблії. Якщо ви одружені – почитайте ї обов’язково разом.
То ж чи погано християнам співати пісні кохання своїм улюбленим?
Ні!
Робіть це і цим славте Того, Хто дав вам улюбленого(ну). Співайте пісню нову. Не таку, яку часто можемо почути в радіо: про розлуку, сум, ревнощі. Нова пісня – це пісня любові, довіри і чистої пристрасті. Любіть від щирого серця і нехай ваша любов проявляється у ваших емоціях, творчості і… піснях.
[sc name=”futerblock” ]

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

В'ячеслав Недзельський

Пастор ужгородської церкви "Нова Надія". Магістр богослов'я. Одружений, батько трьох синів.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button