Актуальне

П’ять подарунків невдачі

Успіх – це чудовий досвід. Ми всі прагнемо до нього, але він не завжди допомагає нам вдосконалюватися і розвиватися. Іноді успіх може навіть перешкоджати нам. Відчувши успіх, легко повірити у власну значущість і почати думати, що ми кращі, ніж є насправді. Але правда в тому, що ми здобуваємо набагато більше уроків з програшів, ніж з перемог. Саме тому найбільш успішні люди частіше зазнавали поразки, ніж процвітали. Про успіх написано багато книг, але яку користь приносять нам поразки?

По-перше, невдача робить нас сильнішими

Нелегко зазнати невдачі, особливо вперше. Ми можемо відчувати себе так, немов наше життя закінчене, немов нас принизили. Але якщо ми переживаємо негативний досвід, ми стаємо сильнішими й мудрішими. Насправді ми скоріше не принижуємося, а збагачуємося знаннями й досвідом, яких раніше у нас не було.

По-друге, невдача робить нас більш вдумливими й поміркованими

Ви можете прийняти успіх без обдумування, але мало хто може прийняти невдачу без осмислення. Її характер змушує нас думати, зважувати та шукати відповіді на запитання «а що, якщо?».

По-третє, невдача набагато краще, ніж успіх, здатна виявляти як наші переваги, так і недоліки

У невдачах ми починаємо визначати те, до чого ми здатні й те, де нам необхідна допомога інших людей. Успіх просто змушує нас думати, що ми хороші багато в чому, що далеко не так. Ми дійсно вправні в дуже небагатьох речах, в інших же − дуже слабкі. Невдача допомагає нам зрозуміти це.

По-четверте, програш сприяє смиренню, тоді як успіх схиляє нас до гордості

Відчуваючи поразки, я бачу межі своїх власних можливостей і потребу в інших. Успіх же просто живить мою зарозумілість і гордість.

Читайте також:

По-п’яте, невдачі сприяють навчанню і зростанню

Невдачі сприяють навчанню і зростанню, за умови, що ми хочемо дізнатися, чому ми зазнали невдачі в минулому, і як ми можемо уникнути цього в майбутньому. Успіх же може посприяти прямо протилежному. Навіщо нам розвиватися, якщо ми й так успішні?

Більшість лідерів вважає, що саме невдачі, а не успіх допомогли їм домогтися певних перемог. Успіх є настільки сильним наркотиком, що деякі лідери, вперше зазнавши невдачі в 50-60 років, опісля не можуть оговтатися, бо у них просто не було подібного досвіду. Дякуйте Богові як за ваші успіхи, так і за невдачі. Дозвольте вашим поразкам допомогти вам зростати.

Автор – TJ Addington

Джерело: https://ieshua.org/pyat-podarkov-neudachi.htm

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button