Новини суспільства

Oxfam: За час пандемії багаті люди світу подвоїли статки

Десять найбагатших людей світу за час пандемії коронавірусу – тобто в період з березня 2020 року до листопада 2021 року – подвоїли свій статок з 700 млрд до 1,5 трлн доларів. Це випливає з доповіді об’єднання благодійних організацій Oxfam, оприлюдненої у понеділок 17 січня у Берліні.

Джерело: dw

Всі мільярдери разом за вищезгаданий період примножили свій стан сильніше, ніж за 14 років, що передували пандемії, йдеться далі в документі. За даними Oxfam, 55 000 найбагатших людей на планеті з 2019 по 2021 рік збільшили свої статки на 14 %. Для порівняння: світове багатство за цей період зросло на 1 %. «Прірва між найбагатшими та іншою частиною людства, таким чином, драматично розширилася», − констатують автори доповіді.

До пандемії коронавірусу близько половини населення планети, або 3,2 млрд людей жили у злиднях. До сьогодні це число збільшилося на 160 млн, констатують в Oxfam. Оскільки економіка менш забезпечених країн ще не відновилася від наслідків пандемії, найсильніше від втрати доходу постраждали 20 % найбідніших людей.

«Для мільярдерів пандемія стала золотою лихоманкою, − зазначив референт Oxfam Мануель Шмітт. − Уряди закачали в економіку мільярди, проте більша частина (цих грошей. − ред.) залишилася у людей, які особливо виграють від курсів акцій».

Погіршення становища жінок

Особливу тривогу викликає в експертів погіршення становища дівчаток та жінок. У порівнянні з ситуацією два роки тому, кількість жінок, які отримують за свою роботу гроші, скоротилася на планеті на 13 млн людей. Водночас зросла кількість жінок, які виконують неоплачувану роботу, наприклад, догляд за членами сім’ї.

При цьому у Німеччині посилилася тенденція до «дуже сильної концентрації багатства (у руках малої частки населення)». Якщо до пандемії сукупний статок десяти найбагатших жителів країни оцінювався в 125 млрд євро, то сьогодні він становить 223 млрд євро, підрахували в Oxfam. За даними об’єднання, частка бідних у Німеччині становить сьогодні 16 % населення. Це – 13 млн осіб, «рекордний» показник у цій галузі, попереджають експерти.

Читайте також:

Oxfam закликає уряди країн по всьому світу запровадити підвищені податки для концернів та надбагатих людей, а отримані за рахунок цього кошти направити на розвиток соціальних послуг. Крім того, необхідно відмовитися від патентів на вакцини від коронавірусу та забезпечити їхній справедливий розподіл на планеті, вважають в об’єднанні.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Маргарита Стралківська

Журналістка стрічки новин. Студентка 3-го курсу журналістики в Українському гуманітарному інституті.

Схожі статті

Одне повідомлення

 1. “Для мільярдерів пандемія стала золотою лихоманкою, – зазначив референт Oxfam Мануель Шмітт (Manuel Schmitt). – Уряди закачали в економіку мільярди, проте більша частина (цих грошей. – ред.) залишилася у людей, які особливо виграють від курсів акцій”
  І подібні факти ще раз красномовно підтверджують і доводять саме ту думку, що ця т. зв. “пандемія” – це не просто так собі – мовляв, “захворювання природного характеру”…
  А якраз добре продумана й організована акція з боку суперпотужної світової олігархії з певною і дуже зловісною й злочинною метою…
  Тією метою, реалізація якої не просто значно наблизила, а вже навіть, як виглядає, – прямо й безпосередньо – ввела людство саме в АПОКАЛІПТИЧНУ добу!
  Іншими словами, на порядку денному – скоре об’явлення й воцарювання АНТИХРИСТА та його лжепророка!
  Одначе за чим – буквально через кілька лічених років – неминуче відбудеться славне й дуже тріумфальне та радісне – Друге пришестя Сина Божого!!!
  “Амінь. Так, гряди, Господи Ісусе!” (Одкр.22:20).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button