Світ

200 індуїстських радикалів напали на християн у домашній церкві в Індії

Натовп із приблизно 200 індуїстських націоналістів напав на домашню церкву під час богослужіння у східному індійському штаті Чхаттісгарх, поранивши пастора і щонайменше двох інших християн і насильно обернувши в індуїзм одну християнку, йдеться у повідомленні.

Джерело: christianpost

У неділю натовп, очолюваний людиною, на ім’я Санджіт Нг, напав на християн у церкві в селі Одагоан в окрузі Кондагаон штату Чхаттісгарх, повідомила організація зі спостереження за переслідуваннями International Christian Concern, що базується в США.

Санджіт Нг увірвався до будинку, де проходило богослужіння, і побив пастора Хеманта Кандапана та члена громади, якого назвали Санкар Салам, повідомив ICC, додавши, що потім чоловік витяг пастора з дому, біля якого зібралося понад 200 людей.

Натовп жорстоко побив пастора та Салама, стверджуючи, що вони незаконно перетворюють індусів на християнство. Пастор і парафіянин отримали серйозні внутрішні травми та госпіталізовані.

Натовп загрожував християнам, говорячи, що їх уб’ють, якщо вони продовжать проводити служіння в селі.

«Я був під домашнім арештом майже дев’ять годин, − цитують пастора Кандапана. − Весь цей час натовп знущався з мене і знущався навіть у присутності поліції».

У понеділок лідери індуїстської націоналістичної групи Vishwa Hindu Parishad (Всесвітня рада індуїстів) змусили християн взяти участь у релігійній церемонії, на якій християнка на ім’я Сандері Баті була насильно звернена в індуїзм.

«Ситуація в селі, як і раніше, напружена, − сказав пастор Кандапан. − Ми не знаємо, як довго цим сім’ям доведеться залишатися поза своїми будинками», − додав він, говорячи про п’ять родин, що залишили село.

Кондагаон − район з величезним переважанням племен.

Напади на племінних християн почастішали після того, як у 2020 році радикальні індуїстські групи розпочали кампанію, спрямовану на те, щоб завадити племінному чи корінному населенню країни перейти в християнство. Ці групи вимагають, щоб уряд заборонив тим, хто звертається до християнства, здобувати освіту та роботу.

Більшість племен не відносять себе до індусів; у них різноманітні релігійні практики, багато хто поклоняється природі. Проте, згідно з урядовим переписом населення, вони вважаються індуїстами.

У вересні 2020 року мешканці сіл племені здійснили три окремі напади на 16 будинків, що належать християнам з того ж племені, змусивши більшість жінок-християнок з цих сіл бігти в джунглі у пошуках безпеки.

Після приходу до влади у 2014 році прем’єр-міністра Нарендри Моді та Бхаратія Джаната Парті напади на християн почастішали та посилилися.

Хоча християни становлять лише 2,3 % населення Індії, а індуїсти – близько 80 %, останнім часом почастішали випадки нападу радикальних індуїстських націоналістів на релігійні меншини.

Спостережна група Open Doors USA, яка слідкує за переслідуваннями у більш ніж 60 країнах, повідомляє, що «індуїстські радикали часто нападають на християн практично без наслідків».

«Індуїстські екстремісти вважають, що всі індуси повинні бути індуїстами, і що країна повинна бути позбавлена християнства та ісламу, − пояснюється в довіднику Open Doors по Індії. − Для досягнення цієї мети вони використовують широкомасштабне насильство, особливо проти християн індуїстського походження. Християн звинувачують у дотриманні “чужої віри” і звинувачують у нещастях у їхніх громадах».

Читайте також:

В Індії відбулося 29 нападів індуїстів на християн

Згідно з доповіддю, 2021 став для християн Індії «найжорстокішим роком» в історії країни. Цього року було зареєстровано щонайменше 486 насильницьких інцидентів, пов’язаних із переслідуванням християн.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Маргарита Стралківська

Журналістка стрічки новин. Студентка 2-го курсу журналістики в Українському гуманітарному інституті.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button