Опубліковано проєкт Закону про реєстровані партнерства. Що це означає?

Законопроєкт під назвою «Про інститут реєстрованих партнерств» зареєстровано у Верховній Раді України під реєстраційним номером 9103 у понеділок, 13 березня. Цей законопроєкт спрямований на легалізацію одностатевих союзів в Україні та визнання зареєстрованих одностатевих партнерств і шлюбів в інших країнах на території України.
Джерело: Всі разом!
Ініціатором законопроєкту є депутат фракції «Голос» у парламенті Інна Совсун, його також підтримують ще 16 нардепів із фракцій «Голос» і «Слуга народу».
Пропонується дозволити будь-якому органу реєстрації актів цивільного стану реєструвати партнерство між двома особами однієї статі за їхньою заявою. Ця законодавча пропозиція має на меті зробити визнання одностатевих союзів рівними шлюбу та сім’ї в Україні, за винятком того, що такі пари не можуть спільно усиновити дитину.
Статтею 1 запропонованого закону визначено, що зареєстроване партнерство — це вільний союз двох повнолітніх осіб незалежно від статі, який оформлений у порядку, визначеному законом. Закон також визначає, що зареєстровані партнери вважаються найближчими родичами один одного.
Згідно зі статтею 8, зареєстровані партнери визнаються членами сім’ї та мають право на отримання різних соціальних виплат, у тому числі пенсії та матеріальної допомоги, у випадках, визначених законом.
У статті 19 зазначено, що коли партнери реєструються, вони набувають того самого статусу, що й кровні родичі першого ступеня, щодо їх споріднення один з одним.
Також у тексті кілька разів використовуються ті самі фрази, щоб чітко висловити переконання авторів законопроєкту, що одностатева пара є, по суті, сім’єю. Щоб підкреслити це, вони постійно використовують такі терміни, як «сім’я», «спорідненість першого ступеня» та інші подібні висловлювання.
«Зазначений законопроєкт фактично легалізує так звані одностатеві «шлюби» в Україні. При цьому слово «шлюб» не використовується лише з однієї причини: Конституція у статті 51 прямо визначає шлюб виключно як союз чоловіка і жінки», – звертає увагу організація «Всі разом!».
Починаючи з 2016 року в Україні триває загальнонаціональна кампанія «Не вирізайте сім’ю в Україні!», яка має на меті зупинити легалізацію одностатевих партнерств або шлюбів у країні. Кампанію підтримали 100 місцевих рад, які закликали центральну владу вжити відповідних заходів. Крім того, по всій країні було запущено масову вуличну акцію «Всі разом за сім’ю»! для популяризації традиційної сім’ї, у якій взяли участь понад 250 000 учасників із 65 міст.
«Автори законопроєкту №9103 задекларували себе як вороги інституту сім’ї в Україні, – заявляє Руслан Кухарчук, голова організації «Всі разом!» – Окрім того, їхні дії складають загрозу національній безпеці України, оскільки під час війни в нашій країні вони вчинили акт, який катастрофічно підриває довіру до органів влади й провокує великий суспільний конфлікт. Рух «Всі разом!» і громадяни України зроблять все можливе, щоб ця ганебна ініціатива зазнала фіаско, а автори законопроєкту пішли геть з української політики».
Читайте також:
Депутати, які стали співавторами законопроєкту:
- Совсун Інна, Голос;
- Подгорна Вікторія, Слуга народу;
- Рудик Кіра, Голос;
- Гурін Дмитро, Слуга народу;
- Мережко Олександр, Слуга народу;
- Швець Сергій, Слуга народу;
- Галайчук Вадим, Слуга народу;
- Потураєв Микита, Слуга народу;
- Булах Лада, Слуга народу;
- Железняк Ярослав, Голос;
- Бондар Ганна, Слуга народу;
- Циба Тетяна, Слуга народу;
- Василенко Леся, Слуга народу;
- Устінова Олександра, Голос;
- Цабаль Володимир, Голос;
- Стефанишина Ольга, Голос;
- Мезенцева Марія, Слуга народу;
- Шуляк Олена, Слуга народу.