Новини археології

Копальні царя Соломона були покинуті і перетворилися на пустелю. Чому так сталося?

Нове дослідження показало, що мідні шахти в ізраїльській пустелі Негев — стародавні місця, які, можливо, надихнули на історію про золоті копальні царя Соломона, були покинуті 3000 років тому через виснаження запасів деревини. Усі дерева навколо просто вирубані.

Джерело: nv.ua

Дослідники вивчили фрагменти деревного вугілля із древніх печей у долині Тимна неподалік Ейлата, де з 11 по 9 століття до н. е. розвивалася мідна промисловість.

Для того, щоб дізнатися, які породи деревини використовувалися для виготовлення деревного вугілля, дослідники використовували електронний мікроскоп. Аналіз шлаку виявив клітинну структуру деревини, яка показала, що на ранніх стадіях виробництва міді в Тимні широко використовувалися жарновець і акація, пізніше їх усі вирізали й почали використовували деревину набагато нижчої якості, наприклад стовбури пальмових дерев.

«З часом вони використовують все менше і менше деревини, яка, як вони розуміли з самого початку, була кращою», − сказав Live Science провідний автор дослідження Марк Кавана, археоботанік та докторант Тель-Авівського університету.

Приблизно в 850 році до нашої ери мідна промисловість була покинута, і залишилася пустеля, яка не використовуватиметься знову протягом тисячоліття. Зрештою шахти були закинуті, можливо, частково через те, що поблизу стало дуже важко знайти гарну деревину, сказав Кавана.

Він також зазначив, що долина Тимна була одним із перших місць у світі, де вироблялася мідь. Дослідник вважає, що цей регіон є продовженням Великого Африканського розлому, тому багато корисних копалин, що утворилися глибоко в земній корі, виходять на поверхню. Серед подібних корисних копалин і мідні руди.

Читайте також:

Археологи знайшли стародавнє царство Едом, яке доводить правдивість Біблії

Деяким із найдавніших свідчень виплавки міді в долині Тимна приблизно 9500 років. Секрет сплаву олова з міддю для отримання зносостійкої бронзи буде розкрито лише через 1000 років.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Маргарита Стралківська

Журналістка стрічки новин. Студентка 3-го курсу журналістики в Українському гуманітарному інституті.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Дорогий читачу, дякуємо, що ви з нами

Запрошуємо стати частиною спільного майбутнього та приєднатися до друзів “Слово про Слово” – тих, кому не байдуже, чим наповнюється український інформаційний простір. Тих, хто дивиться на світ з християнської позиції. Підтримати проєкт

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!