Home»Новини»ООН Попереджає про етнорелігійну напругу на Шрі-Ланці

ООН Попереджає про етнорелігійну напругу на Шрі-Ланці

0
Поширень
Pinterest WhatsApp

Через п’ять місяців після нападу у Великдень на церкви та розкішні готелі на Шрі-Ланці спеціальний доповідач ООН з питань свободи віросповідання та віри Ахмед Шахід відвідав Шрі-Ланку, щоб оцінити стан релігійної свободи в країні. Під час свого візиту Шахід зустрівся з урядовцями, місцевими органами влади та представниками етнічних та релігійних громад та організацій громадянського суспільства.

Візит був своєчасним не лише через останні напади, а й через зростаючу напруженість та атмосферу недовіри. Нагадаємо, 21 квітня 2019 року, коли християни молилися в церквах, святкуючи воскресіння Христа у Великодню неділю, у  Шрі-Ланці пролунало кілька вибухів.

Повідомлялося про вибухи у трьох церквах (у храмі Антонія, церкві св. Себастьяна та церкві Сіон), у трьох готелях (готель Kingsbury, готель Shangri-La та готель Cinnamon Grand), гостьовий будинок та житловому комплексі. В результаті нападів загинуло 259  людей та понад 500 поранено.

Наприкінці серпня 2019 року Спеціальний доповідач представив  проміжні висновки  свого візиту. Він зробив висновок, що хоча держава, як видається, не перешкоджає праву на свободу віросповідання чи переконань, держава, можливо, застосувала неадекватний підхід для подолання релігійних мотивів напруги та воєнних дій, які існують у країні.

Він підкреслив, що:

Часто мусульманські громади та нові християнські церкви, зокрема, стикалися з низкою утисків та нападів … від переривання богослужінь, пошкодження місць культу, фізичних нападів на духовенство, залякування, насильства над громадою чи духовенством, вимог про реєстрацію церкви чи мечеті та обмеження використання культових місць, перешкоджання релігійним обрядам, таким які пов’язані з обрядами поховань або доступу до кладовищ, підбурюванням до насильства в суспільстві та багатьма іншими актами нетерпимості”.

Якщо не будуть прийняті заходи, злочинці будуть продовжувати насильство.

Право на свободу віросповідання або переконань захищене Конституцією Шрі-Ланки, проте захист не відповідає міжнародним стандартам. Серед іншого, право на прозелітизм не отримує належного захисту. Рішення Верховного Суду від 2003 та 2017 років передбачають, що “пропагувати” свою релігію Конституцією не захищено.

Конституція схвалює  буддизм. Хоча це не повинно означати, що інші релігії не отримують належного захисту, емпірична реальність може вказувати на зворотнє. Дійсно, рішення Верховного Суду 2003 року постановило, що “держава конституційно зобов’язана захищати лише буддизм, оскільки інші релігії не отримали однакового основного права на державний захист”. Про це не йдеться в Конституції. Про це не говорять міжнародні стандарти.

Більше про напади на Шрі-Ланці:

Серед різних викликів Шахід визначив, що релігійні меншини ведуть боротьбу з процесом реєстрації, не зрозумілим процесом. Місця культу, які не зареєстровані, ризикують бути закритими.

Діти релігійних меншин стикаються з дискримінацією у доступі до освіти. Жінки та дівчата релігійних меншин зазнають “етнорелігійної ворожнечі, включаючи насильство і депортацію”.

Далі Шахід визначив «зростання нетерпимості до тих, хто дотримується релігійних правил одягу, особливо серед жінок-мусульман в державних установах, таких як лікарні, школи та громадський транспорт. Деякі люди перешкоджають мусульманським жінкам і дівчатам у хіджабах або абая входити до деяких лікарень, або ображають на робочих місцях».

Спеціальний доповідач ООН заслухав скарги на неспроможність держави “захищати суспільство від насильства”, наводячи приклади “великі банди можуть відкрито і протягом декількох годин вирувати по кварталах меншин, без перешкод чи реакції з боку правоохоронних органів, або те, що ці органи не можуть забезпечити належний захист навіть тоді, коли деякі заворушення тривали протягом декількох днів”, і “поліція не зареєструвала та не розслідувала скарги, подані ними, або що вони каратимуть тих хто звертався зі скаргами на них, не вживаючи аналогічних заходів, коли вони були об’єктом нападів, або в цілому, поліція не знала, як діяти у відповідь на порушення закону буддійськими ченцями”.

Шахід підкреслив, що “етнорелігійну напругу не слід розглядати як просто спорадичні випадки; основні занепокоєння та ворожість існували задовго до великодніх нападів та подальшого насильства».

Шахід дав кілька рекомендацій щодо того, як Шрі-Ланка повинна розв’язувати визначені проблеми. Без їх реалізації ситуація лише погіршиться, спричинивши більшу напругу у крихкому етнорелігійному середовищі.

Джерело: religionunplugged.com

Приєднатися до нас у Facebook  Twiter   Instagram

Підтримайте розвиток сайту "Слово про Слово"

Slovoproslovo.info – Газета “Слово про Слово є неприбутковим проєктом і працює коштом пожертв.

 Ми прагнемо забезпечити якісну незалежну християнську журналістику, якій ви можете довіряти. Але на те, що ми робимо, потрібно багато важкої праці, часу та грошей.

 Просимо вас фінансово підтримати розвиток та діяльність цього інформаційного християнського ресурсу.

Новий сервіс онлайн-переказів на картки ПриватБанку з платіжної картки VISA будь-якого банку світу. Тепер можна миттєво перерахувати гроші з картки закордонного банку на картку ПриватБанку через веб- або мобільну версію Приват24. При цьому для надіслання переказів не обов’язково бути клієнтом ПриватБанку або реєструватися в Приват24.

Пожертву із-за кордону можна надсилати на картковий рахунок:

5168 7427 1505 4262 (JAKOBCHUK ANATOLIJ)

IBAN: UA343052990000026204691061008

Завантажити реквізити

Попередня Стаття

Пристрасті довкола Грети Тунберг

Наступна Стаття

Микола Кулеба з нагоди Дня усиновлення оприлюднив цікаву інфонографіку

Без коментарів

Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *