Домашня » Актуальне » Пристрасті довкола Грети Тунберг

Пристрасті довкола Грети Тунберг

0
Поширень
Pinterest WhatsApp

Нещодавно відома шведська 16-річна екоактивістка Грета Тунберг виступила з досить емоційною заявою на сесії Генасамблеї ООН. У своїй палкій промові вона продемонструвала невдоволення світовими лідерами та їх екологічною політикою: “Ви розкидаєтеся порожніми словами, ви вкрали мої мрії, моє дитинство! Люди страждають, вмирають. Цілі екосистеми руйнуються. Ми стоїмо на порозі масового вимирання. А все, про що ви можете говорити, — це гроші та казки про безкінечний економічний розвиток. Як ви смієте!?”

Емоційність і радикалізм підлітка, безумовно, привертають увагу. Грета має чималий перелік психічних розладів (серед яких синдром Аспергера та обсесивно-компульсивний розлад), які посилюють її сприйняття світу в чорно-білому світлі. Але більше дивує не фанатизм підлітка, а реакція медіа, які піднесли її на вершину слави, зроби з неї еко-ікону. Світові лідери зустрічаються з нею, думка Грети лунає на найвищому міжнародному рівні, хоча у дівчинки серйозні психічні відхилення і її думка об’єктивно не може бути рішенням для всього світу.

Вся ця історія є нічим іншим, як черговим постмодерним шоу, спробою факти підмінити емоціями (до того ж емоціями, що викликані  конкретним діагнозом). Дівчина вже є символом для тисяч школярів, які саботували навчання і виходили на мітинги проти зміни клімату. 16-річна Грета стала кумиром для багатьох молодик людей. Проте наскільки раціональним є таке захоплення і звеличення?

Безумовно, проблема зміни клімату є, й екологічні виклики сьогодні дійсно становлять загрозу для майбутнього. Вже давно науковці спостерігають за станом нашої планети, й стан навколишнього середовища щороку викликає все більше занепокоєння. Забруднення річок і океанів, браконьєрство, загрозливі викиди вуглецю, незаконна вирубка лісів — все це результат безвідповідального поводження людей з природою.

Але що ж з цим робити? Грета Тунберг вимагає радикальних рішень від світових лідерів. Щоправда, вона зустрічалася з очільниками тих держав, де вже впроваджуються масштабні екологічні програми, а от можновладці найбільших азійських держав (звідки надходить колосальне забруднення навколишнього середовища) залишаються переважно поза увагою екоактивістки.

За словами Тунберг, проблеми, викликані глобальним потеплінням, настільки серйозні, що людство стикається з екзистенційною кризою, “що, швидше за все, призведе до кінця нашої цивілізації, якою ми її знаємо”. В цьому вона звинувачує нинішнє покоління дорослих людей, лаконічно виражаючи своє відношення фразою “ви крадете наше майбутнє”. Проте, Грета не є науковцем і її промови апелюють, найперше, до емоцій, а не до фактів.

Однак ця популярність може нести і більш небезпечні наслідки. Грета Тунберг повторює закиди радикальних екологів проти капіталістичної системи, а ліві  цим користуються, що є зовсім аморальним – використовувати хвору дитину для поширення своєї програми. У її словах і риториці прослідковується звинувачення не безпосередньо тих, хто забруднює середовище, ігноруючи екологічні норми, але капіталістичної системи як такої. До того ж боротьба зі змінами клімату в пропонованому Гретою контексті — це справа дуже коштовна і цей фінансовий тягар ляже, знову-таки, на плечі платників податків. Підтвердженням цього є слова одіозного європейського політика Жана-Клода Юнкера, яки після спілкування з Тумберг зазначив: «У наступний фінансовий період з 2021 по 2027 рік кожен четвертий євро, витрачений у рамках бюджету ЄС, піде на заходи щодо пом’якшення ситуації зі змінами клімату”.

Більше про екологію:

На тлі всього сумбуру й дискусій довкола методів захисту навколишнього середовища, постає ще одне питання. Чому християни віддали лівим екоактивістам природозахисну ініціативу? Коли Господь дав людині цей матеріальний світ, Землю з усіма її багатствами, це не передбачало лише споживання ресурсів. Дбайливе, заощадливе й просто раціональне використання ресурсів — це повага до Творця, до всього, що дане людині. Саме тому збереження природи — це завдання для християн також. Ігнорування ж таких актуальних тем призводить до піднесення зовсім не євангельського погляду на навколишнє середовище, викривлення справжнього розуміння приоди та місця людини на Землі.

Джерело: Християни для України

Приєднатися до нас у Facebook  Twiter   Instagram

Підтримайте розвиток сайту "Слово про Слово"

Slovoproslovo.info – Газета “Слово про Слово є неприбутковим проєктом і працює коштом пожертв.

 Ми прагнемо забезпечити якісну незалежну християнську журналістику, якій ви можете довіряти. Але на те, що ми робимо, потрібно багато важкої праці, часу та грошей.

 Просимо вас фінансово підтримати розвиток та діяльність цього інформаційного християнського ресурсу.

Попередня Стаття

Доступно про наркоз в педіатричній практиці

Наступна Стаття

ООН Попереджає про етнорелігійну напругу на Шрі-Ланці

Без коментарів

Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *