Новини суспільстваХристиянські новини

Олена Богдан очолила Держслужбу етнополітики і свободи совісті

Уряд призначив Олену Богдан головою Державної служби України з етнополітики та свободи совісті. 
Про це йдеться у Розпорядженні Кабінету Міністрів України від 26 лютого 2020 року № 171-р, повідомляє Інститут релігійної свободи.
Вона обійматиме цю посаду п’ять років з дати початку фактичного виконання посадових обов’язків та з випробувальним строком у три місяці.
Як повідомляв ІРС, у червні 2019 року Уряд створив окремий спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади у сфері етнополітики і свободи совісті у формі Державної служби. Цей орган має замінити Департамент у справах релігій та національностей, який з 2011 року функціонував у складі Міністерства культури України після ліквідації Державного комітету України у справах національностей та релігій.

Цьому рішенню передували консультації керівництва Уряду з Всеукраїнською Радою Церков і релігійних організацій.
На зустрічі з профільним Віце-прем’єр-міністром члени ВРЦіРО зауважили, що новостворена Держслужба має діяти відповідно до законів України і не фоваритизувати жодну з конфесій. На переконання релігійних діячів, цей орган має діяти в інтересах релігійної свободи та плюралізму, надавати адміністративні послуги однаково швидко і якісно для будь-якої конфесії, без жодної дискримінації.
Крім цього, на думку глав конфесій, Держслужба з етнополітики та свободи совісті не повинна створювати дорадчі органи “колективної безвідповідальності”, коли рішення, які знаходяться в компетенції урядовців, підміняються рекомендаціями консультативно-дорадчих органів.
Довідка ІРС.  Богдан Олена Володимирівна має освіту соціолога, а також спеціаліста соціальної роботи та соціального управління. Підвищувала кваліфікацію у закордонних університетах завдяки участі у програмах обміну і стажуванням (Канада, Великобританія, США). У 2007 році захистила дисертацію кандидата соціологічних наук. З січня 2011 року і до цього часу працювала доцентом кафедри соціології Національного університету «Києво-Могилянська академія», розвиваючи власні наукові дослідження в сфері соціології релігії та виступаючи з лекціями в провідних університетах за кордоном.

Джерело: Інститут релігійної свободи
[sc name=”futerblock” ]
Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Одне повідомлення

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Дорогий читачу, дякуємо, що ви з нами

Запрошуємо стати частиною спільного майбутнього та приєднатися до друзів “Слово про Слово” – тих, кому не байдуже, чим наповнюється український інформаційний простір. Тих, хто дивиться на світ з християнської позиції. Підтримати проєкт

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!