Україна

Дискримінація невакцинованих осіб в Україні неприпустима – Омбудсман

Обмежувати права осіб, які не вакцинувалися, є дискримінацією та не відповідає резолюції Парламентської Асамблеї Ради Європи (ПАРЄ), яка закликає утримуватися від дискримінації громадян за те, що вони не пройшли вакцинацію через низку причин. Також Омбудсман вважає, що ці обмеження є прямим порушенням Статті 3 Конституції України.

Джерело: ombudsman

Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова опублікувала на своїй сторінці Facebook допис, у якому озвучила свою позицію щодо поширення COVID-19 та наказу МОЗ, у якому затвердили перелік професій, виробництв та організацій, працівники які обов’язково підлягають  профілактичному щепленню. Підтримуючи ідею вакцинації, вона вважає, що щеплення залишається найефективнішим засобом запобігання важких захворювань та повинно бути забезпечене державою для якомога більшої кількості громадян, особливо для тих, хто має високий ризик зараження, за визначенням Дорожньої карти з впровадженням вакцини від коронавірусної інфекції.

За наказом Міністерства Охорони Здоров’я від 04.10.2021 № 2153, який починає діяти через місяць після його опублікування. Вакцинація буде обов’язковою для:

 • працівників закладів освіти;
 • наукових установ;
 • центральних органів виконавчої влади та місцевих державних адміністрацій та їх структурних підрозділів.

Осіб, які відмовляються від вакцинації, буде звільнено. Ті хто мають протипоказання до вакцини від коронавірусу, не підлягатимуть щепленню.

Омбудсман наголосила, що виконання цього наказу в межах чинного законодавства призведе до порушення права на добровільне профілактичне щеплення та права на роботу вище перерахованих професій.

Читайте також:

Мінекономіки про неправомірне притягнення до відповідальності невакцинованих працівників

Окрім цього, вакцинація проти COVID-19, відповідно до чинного законодавства України є добровільною для всіх груп населення та професійних груп, як зазначено в Дорожній карті. Щоб забезпечити цю гарантію, держава повинна надати вибір кожному – робити щеплення, проходити постійне тестування для отримання негативного результат ПЛР-тесту чи експрес-тесту на COVID-19, або працювати з дому, − зазначила Омбудсман.

Людмила Денісова закликала українців серйозно та відповідально ставитися до себе та до свого здоров’я, адже вакцинація – це єдиний шанс запобігти інфікуванню та вберегти себе та свою сім’ю від важких ускладнень коронавірусної хвороби.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Маргарита Стралківська

Журналістка стрічки новин. Студентка 2-го курсу журналістики в Українському гуманітарному інституті.

Схожі статті

3 Коментарів

 1. Нарешті – причому, з великим запізненням – почули думку Обмудсмана…
  Одначе: який це буде мати – реальний і конкретний – вплив на відповідну – відому і, по суті, цинічну й зухвало-протизаконну позицію і практику нашої влади в питанні вакцинації?!
  Чомусь мені так здається, що ті накази, розпорядження та інструкції, що тут вітчизняні владоможці отримують від тіньового “світового уряду” та контрольованих ним структур і організацій (ВООЗ тощо), для них набагато більше важать, аніж безумовне дотримання Конституції України і національного законодавства, основних прав і свобод своїх громадян…
  Водночас: поживемо – побачимо…

 2. Р. Р. S. Як і слід було очікувати, далі цієї – і суто формальної – заяви діло у нашого Омбудсмена ніяк НЕ ПІШЛО!
  Тим паче, що і вона, ця заява, була, по суті, ПРОІГНОРОВАНА (замовчана) практично всіма вітчизняними ліволіберально-продажними ЗМІ!
  Ну і, як відомо, сама п. Людмила ДЕНІСОВА набагато-набагато серйозніше і дуже активно та гучно-настирливо опікується “правами” саме всіляких та різних секс-збоченців…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button