Одружені сім’ї менш схильні до бідності – дослідження

Згідно з новою доповіддю Theos, «переваги шлюбу та стабільних сімейних стосунків» стаэ другорядною у національних дебатах про економічну нерівність. У доповіді зазначено, що одружені сім’ї менш схильні до бідності, ніж сім’ї з одним з батьків.
Джерело: christiantoday.com
Дослідницький центр християнської релігії і суспільства провів контркультурне спостереження: «За межею лівих і правих: в пошуках консенсусу з питань економічної нерівності», яке було опубліковане на цьому тижні.
104-сторінковий звіт старшого наукового співробітника Theos, Ханни Річ, виник у результаті серії дискусій за круглим столом між науковцями та практиками з різного політичного та професійного походження.
«Під час круглих столів ми відзначили, що роль шлюбу та стабільних сімейних стосунків часто ігнорується в дискусіях про економічну нерівність», – сказала вона.
«Існують певні визнані зв’язки між структурою сім’ї та бідністю, і роль, яку це відіграє як у бідності, так і в нерівності, є значною», – йдеться у доповіді.
У доповіді зазначено, що одружені сім’ї менш схильні до бідності, ніж сім’ї з одним з батьків.
Далі говориться: «Існують докази того, що структура сім’ї впливає на результати навчання, а деякі дослідження показують, що діти в неповних сім’ях гірше справляються з тестами на грамотність та обчислення.
«Існують очевидні відмінності в результатах для дітей, народжених у сім’ях з одним з батьків, у порівнянні з одруженими чи спільно проживаючими, навіть якщо врахувати пов’язані з цим економічні недоліки».
Зазначається, що розпад сім’ї також пов’язаний з бездомністю, і 49 % молодих бездомних вказують це як причину.
«Жодна з цих цифр сама по собі не доводить причинно-наслідкових зв’язків, але вони підкреслюють, що стабільність відносин є важливим аспектом фінансової стабільності», – йдеться у звіті.
Theos стверджує, що політичні ініціативи, що підтримують стабільні сім’ї, «імовірно, також зменшать економічну нерівність, хоча й опосередковано, не в останню чергу через покращення стану здоров’я та освіти, пов’язаних із цим».
Аналітичний центр також пропонує покращити підтримку молодих батьків в перші роки спільного життя.
«Інші заходи для підтримки сімейного життя можуть включати податкові пільги або надання підтримки стосункам», – додається.
У звіті також закликають ввести податок на багатство після пандемії Covid.
«Розрив між найбагатшими та найбіднішими домогосподарствами у Великобританії також зріс від початку пандемії Covid-19», – йдеться у повідомленні.
«Ідея податку на багатство зазвичай була суперечливою політичною дискусією, але ми почули під час круглих столів більшу відкритість до цього через пандемію».
Читайте також:
У звіті робиться висновок: «Протягом цього проєкту ми виявили, що точки зору, які суперечать одна одній в економічних питаннях – зокрема, з лівих і правих політичних позицій – знаходять у людському вимірі нерівності підстави для консенсусу».
«Християнська теологія пропонує давно встановлену основу, навколо якої ця угода може бути побудована».