Блог Костянтина Воропаєва

О любове, яка ж ти багатогранна!

Навколо слова “любов” століттями розпалюються дискусії і суперечки, кожен намагається дати вичерпне визначення і якомога глибше копнути при поясненні. Але тим, що живуть в 21 столітті необхідно зрозуміти, любов – це щось що змінює життя, душі, континенти і весь світ!
Ми не готові сьогодні любити по-справжньому. Бо тоді нам доведеться не звертати увагу на ціну, яку необхідно платити щодня. Потрібно буде прикусити язика і приймати день у день людину, або людей, такими як вони є! Залишити і геть забути спроби змінити когось, займаючись виправленням свого характеру і мислення, а не втручатися в життя людей, і всіляко нав’язувати їм наше бачення щодо їхнього життя, яке нікому і даром не потрібно. Любов піклується і жертвує заради ближнього, а пристрасть забирає все тут і зараз!
Любов, яке велике, широке, глибоке і неосяжне слово. Але чи це слово тільки почуття, дії, думки, турбота і переживання? Можливо сукупність усього перерахованого вище? Абсолютно вірно. Чим більше ми пізнаємо світ, оточення і себе самих, любов відкривається під іншим кутом, з іншого боку і зовсім не так як це було і зрозуміло нам до цього! Нам як людям властиво і подобається творити справи милосердя, любові, піклуватися про людей.

Часто буває, що ми це робимо для абсолютно незнайомих людей, які не просять, не вимагають і не схожі на тих, хто б міг нам відплатити чимось подібним. Бачачи таких людей, щось всередині у нас спрацьовує і ми розуміємо, що могли б віддати або поділитися з людиною чимось безоплатно! Ось чому і говориться: “Хліб свій пускай по воді, бо по багатьох днях знов знайдеш його. ” (Екл. 11: 1).
Ох, як важко зрозуміти неосяжне і спробувати розкрити те, що формується століттями. Представлено в різних часових відрізках, і завжди в різних образах, при цьому зберігаючи свою суть!
Любов – сплачена ціна, жертва і часто невдячна справа, але нагорода її вічна і непорушна! Ми не можемо піти або сховатися від любові.
Любити – це не можливість, а право. Бути дітьми – це не можливість мати батьків, а право називатися і бути в дійсності ними. Ми не стаємо ближче або далі від батьків, ми їхні діти, і це не наближає і не віддаляє нас від них. Бути сином або дочкою – це право і привілей, яке отримує кожен, хто вірить в це! Куди б ми не пішли любов скрізь, на небі, під землею, на суші і на морі, зліва і справа, вона наповнює все і у всьому. Любов йде з нами всюди, її присутність на кожному місці, в кожній ситуації і проблемі, вона ніколи не перестає, не кидає і не підводить.
Вона з нами в горі і радості, в багатстві і бідності! Ніщо не може відокремити нас від любові. Запам’ятайте, немає нікого і нічого в цьому світі, що може утримати руку простягнуту до нас в любові і обіймах. Особливо любов саме в тих місцях і ситуаціях, де ми її найчастіше не помічаємо зовсім. Пам’ятайте, що не відокремлюйте самі себе від любові, але багатійтн на неї щодня і насолоджуйтеся поки вона поруч!
Любов – єдина сила, здатна змінити на краще світ! Любов – це не просто гарні слова, подарунки, обійми, час разом, але дія, яка набагато сильніше каже, ніж що-небудь в цьому світі! Все частіше і частіше помітно, що не мораль змінює людей, не бажання їх змінити, підказати, виправити, але безумовна любов. “Води великі не зможуть згасити кохання, ані ріки його не заллють її” (Пісня над піснями 7: 7).
Дуже цікаво, що часто любов визначають як дар за щось. Наприклад, дуже часто дружини запитують чоловіків, а чому або за що ти мене любиш? І він починає перераховувати, ти красива, розумна, охайна, добре готуєш, прибираєш, мені з тобою добре. Начебто все правильно, приємно і красиво, але якщо цього не стане, виходить і любові не буде?
Любити треба не за щось, а тому що людина є, він поруч, вірний і подарований тобі Богом і долею, прийняв твою пропозицію і живе з тобою!
Істина в тому, що насправді підстава любові не в нас, не в серці, думках і навіть не в гаманці. Вона має природу набагато вищу і більш глибоку. Любов йде на жертву, коли логіка протестує, вона не зрозуміла і не передбачувана, коли всі чогось чекають від неї, можливо через те, що у нас вже є певна модель. Через цю модель ми і сприймаємо цей світ, відносини з людьми, а головне себе. А яка ймовірність того, що ми проживши вже певний відрізок життя, так і не пережили насправді справжнього кохання і можливо ще не до кінця розуміємо, що ж це таке насправді?
Любов здатна терпіти довго, надає милість, у неї немає заздрості, їй немає потреби підніматися і величатися над ближнім, гордість не властива її природі, не чинить зла, не шукає тільки того, що потрібно їй, не рветься до гніву, але приймає, не думає про зло і не радіє, а навпаки тільки істині, може все покрити, всьому вірить і довіряється, завжди сподівається і відповідно, усе терпить. Ніколи любов не перестає …. (Авторський переклад 1Кор. 13: 4-10).
Які прекрасні і надзвичайні слова у визначенні любові, ми знаходимо в Біблії, однією з наймудріших книг, яка змінила долі багатьох людей по всьому світу!
Дуже складно в сучасному світі бути ідеальним, робити все правильно, все встигнути і при цьому зберегти мир і спокій в душі. Але ось в чому справа, якщо за основу буде покладено любов, ми ніколи не програємо. Навіть якщо по відношенню до нас поступають несправедливо або не по любові, і нам здається, що ми програли або зазнали поразки, ми все одно виграємо! Бо ті, які заподіюють нам цей біль як раз і відчувають брак любові. Ніхто не розповідає, що їх змінила тюрма або заподіяння насильства, позбавлення та побої, образи чи грубе ставлення, але тільки любов.
Не знайшовши любові і не дозволивши їй перебувати в нашому серці, а тим більше обмежуючи себе в тому, щоб дарувати її. Хоча дати можна тільки, то, що маєш, ми прирікаємо наше життя на безглузде існування, кінець якого – порожнеча і самотність. Але любов здатна все змінити на краще зсередини і зовні. Любов – єдина сила і дія, які можуть трансформувати світ і серця людей сьогодні і назавжди!
Останнім часом помітно, що кожен намагається винайти своє визначення любові, що більше представляє те, чим любов не є. Але скільки б ми не намагалися дати любові визначення, воно завжди буде одним і тим же. Ми створені Творцем як об’єкт любові і щоб самим проявляти цю любов до ближніх і любити. Ось чому одна жінка одного разу сказала: “я більше не бажаю жити з проблемами!” Але любов, вона як сніжинка, коли ти її спіймав і тут же вона зникла. Ми так багато докладаємо зусиль, щоб її досягти, часом часто йдучи на великі жертви. Ось чому люди не завжди хочуть бути коханими і любити, тому що це кропітка праця. Тому і здається, що ось любов в наших руках і знову зникає. Багато хто вважає, що не докладаючи зусиль і не підтримуючи вогонь любові, все буде як і раніше, від чого приходить незадоволення, розчарування і в підсумку серце наповнене болем. Тому і було сказано свого часу Ісусом Христом: «краще давати, ніж брати!» (Діяння 20:35).
Часто ми не бачимо ще одну сторону любові, таку як просто бути разом, прокинутися, насолоджуватися новим днем, бачити, чути, ходити своїми ногами і робити щось руками. Ми часто приймаємо це як даність і забуваємо, що саме життя і є найбільшим подарунком любові на всій землі! Говорити про любов і при цьому нічого не сказати про відносини в сім’ї, двох сферах в яких обговорюється предмет знаходить найвище вираження було б неправильним і не об’єктивним. Так як відносини, питання, яке хвилює кожного, хто їх будує або вже пережив наслідки неправильно збудованих.
Зараз дуже модно дружити як обмін досвідом і навичками, що безумовно добре і прекрасно, але як давати те, чого не маєш, а більш того, коли людина керується принципом вигоди?
Відносини безумовно є жертвою в усіх відношеннях, тому як проваджені на початку симпатією, закоханістю і в підсумку знаходячи своє завершення і кульмінацію в любові. Відносини неможливо побудувати за короткий період, але як завжди трапляються винятки. При цьому багато сімейних пар відзначають, що відносини є дуже важливим елементом сімейного життя. Тому сімейні люди не йдуть далі, не розібравшись з своїми особистими очікуваннями і розумінням, інакше всі старання можуть бути марними і болючі причому для обох подружжя.
Відносини мають значення для тих, хто є людьми будують їх, наполегливо працює над собою в першу чергу, а потім вже і над тими, хто прагне до змін. Відносини важливі набагато більше, ніж ми собі це уявляємо і часом нам навіть нічого не потрібно говорити або робити, щоб побудувати міцний душевний зв’язок. Так як саме трепетне ставлення до них вже є запорукою успіху, бо “любов ближньому зла не чинить” (Рим 13:10).
Сім’я, що це, чи всім це потрібно, чи зростеться у мене, якщо не вийшло у моїх батьків, і як і раніше не виходило у 70% населення нашої країни? Тема дуже складна, велика і глибока, але ми не можемо мовчати і обійти її кажучи про любов. Уявлення неодруженої людини про сімейне життя далекі від реальності і вона не бачить і більше того, взагалі не розуміє, що таке сімейне життя бачачи його з боку!
З іншого боку, проблема людей сімейних, в тому, що тих, які розуміють, досягають успіху і могли б бути прикладом і фундаментом для формування правильного розуміння інституту сімейного союзу і сімейних цінностей не так вже й багато. Причин маса і одна з них, тому як попередні покоління не показали приклад або не навчили. Але, якщо все ж і з’являється сім’я, у якій виходить і вони проходять незважаючи ні на що цей вируючий океан під назвою життя з іскоркою в очах і любов’ю в серці. Вони не завжди готові ділитися своїм досвідом і вчити про правильну і істинну модель сім’ї. Що спонукає кожного зайнятися самоосвітою і не сподіватися, а потім не звинувачувати кого-небудь в своїх невдачах і падіннях!
Не можна бути стурбованим тільки собою або тільки життям своєї родини і лише нашими проблемами. Ось чому автор статті з дружиною вирішили як сім’я ділитися тим, що вони проходять, бачать, розуміють і чому вчяться. Їхній досвід і отримані знання в процесі сімейного життя і боротьби, обов’язково комусь допоможуть і стануть в нагоді. Поки вони тільки мріяли, думали і десь боялися поділитися чимось особистим, в їх серці прийшло усвідомлення. Тільки тоді, коли вони почнуть говорити і ділитися тим, через що проходять, виключно в цьому випадку приходить справжня радість і відчуття сенсу заради якого все і було задумано Творцем.
Зрозумійте, якщо ми не діємо і мовчимо про справжнє кохання, наших сім’ях, чистих і щирих сімейних відносинах, будуть говорити інші, а ось що вони скажуть, під яким соусом подадуть і з якою перспективи, тут вже дуже велике питання! Тому самі живіть в любові, щодня будуйте і зміцнюйте ваші сім’ї і відносини. А найголовніше, не бійтеся говорити, ділитися і доносити істину про любов, бо “Страху немає в любові, але досконала любов проганяє страх!” (1 Іоанна 4:18).

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Костянтин Воропаєв

Теолог, консультант-наставник, автор статей на богословську і сімейну тематику, журналіст, член асоціації "Новомедіа", спільно з дружиною у 2018 році заснував телеграм канал "Перемагаємо Разом" і сторінку сімейної консультації у Фейсбук.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button