Світ

Незважаючи на повномасштабну війну, Угорщина ставить власні інтереси на перше місце

У той час як країни всього світу обирають бік у війні Росії проти України, Угорщина, одна з країн НАТО, викликає подив через свою відмову допомогти своєму європейському сусідові.

Джерело: cbn

Цього місяця християнський консерватор Віктор Орбан легко виграв третій термін поспіль на посаді прем’єр-міністра Угорщини, попри величезну політичну коаліцію, сформовану проти нього всередині країни, критику його консервативної політики з боку ЄС та публічну лайку з боку президента України Володимира Зеленського про те, що він робить недостатньо для того, щоб допомогти Україні відбити Росію.

«Ця перемога запам’ятається нам, можливо, на все життя, тому що нам довелося боротися з найбільшою переважною силою: лівими у себе вдома, міжнародними лівими по всьому світу, брюссельськими бюрократами, імперією [Джорджа] Сороса з усіма її грошима, міжнародними мейнстримними ЗМІ, і зрештою навіть з українським президентом».

До того, як з’явилися перші російські танки, між двома країнами виникла неприязнь через поводження України зі своїми угорськомовними громадянами.

Однак Угорщина зараз є єдиною країною в регіоні, яка відмовляється допомагати Україні у боротьбі з Росією: це означає відсутність військової допомоги або навіть постачання зброї через її кордони, не зважаючи на особисті прохання президента України Володимира Зеленського.

«Ви маєте самі вирішувати, з ким ви», − сказав Зеленський.

«Це не наша війна, тому ми хочемо і триматимемося якомога далі від неї», − відповів міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто.

Орбан широко розглядається як найближчий союзник Володимира Путіна у Європі. Він прагне нейтралітету у війні, незважаючи на членство його країни в НАТО та Європейському Союзі.

«І вони намагалися, певною мірою, знайти щось середнє між прихильністю до Росії і тим, щоби бути членами цих західних структур», − говорить Ден Кочіс із фонду «Спадщина» в інтерв’ю CBN News.

Чому? Росія забезпечує 90 відсотків потреб Угорщини в енергоносіях. Ця реальність змусила Орбана заблокувати запровадження ЄС санкцій на імпорт російських енергоносіїв, які вважаються найефективнішою зброєю Європи для тиску на Кремль. Орбан попередив, що це спричинить зупинку економіки Угорщини.

«Мені дуже шкода, що дешева російська нафта для угорських політиків важливіша за українську кров», − написала міністр оборони Чеської Республіки Яна Черночова.

І тепер, коли настане час оплати рахунку, Орбан каже, що платитиме за російський газ у рублях, виконуючи прохання Путіна, покликане зміцнити російську валюту після введення санкцій.

Отже, що означає для Росії це відстрочення від Угорщини?

«Я б сказав, що є кілька країн, які Росія розглядає як, можливо, не союзників, але потенційні вектори впливу на ЄС та Захід загалом, − каже Джон Харді з Фонду захисту демократій. − Тому Угорщину я відніс би до таких країн».

Проте при Орбані Угорщина вже давно зайняла незалежну позицію. В той час, як більша частина Європи крокує в ногу з лівими, Орбан посунув Угорщину вправо, проводячи передову політику захисту сім’ї, яка змінила угорську культуру та сколихнула ЄС.

Орбан нещодавно підтримав Катлін Новак, свого міністра у справах сім’ї, щоб вона стала першою жінкою-президентом Угорщини.

Під її керівництвом число абортів скоротилося на 40 відсотків, кількість шлюбів зросла на 83 відсотки, а кількість розлучень досягла шістдесятирічного мінімуму. Отримавши мандат від угорських виборців, Орбан надіслав решті Європи наступне послання.

«Християнська демократична політика, консервативна громадянська політика та патріотична політика перемогли. Ми говоримо Європі, що це не минуле, а майбутнє. Це буде наше спільне європейське майбутнє», − впевнено заявив він.

І хоча він не бажає бити Путіна по болючому, Орбан проголосував за більшість дій ЄС проти Росії, включаючи фінансування закупівлі зброї для України.

Угорський уряд також дбає про сотні тисяч українських біженців, яким допомагають християни країни.

Угорщина також вітає бойову групу НАТО, що складається з військ США та інших країн, щоб зібрати демонстрацію сили проти російської агресії.

Читайте також: 

«Вони бачать свою безпеку та майбутнє із Заходом, − зазначає Кочіш. − Поки світ обирає бік, Віктор Орбан дає зрозуміти, що він на боці Угорщини, попри все».

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Маргарита Стралківська

Журналістка стрічки новин. Студентка 3-го курсу журналістики в Українському гуманітарному інституті.

Схожі статті

Одне повідомлення

  1. Маю тут лише додати, що в Угорщині її чинна влада чомусь (де-факто) геть призабула, що, наприклад, угорські революції 1848-1949 і 1956 рр. жорстоко потопили в крові саме РОСІЙСЬКІ війська!
    Так що, гадаю, оця нинішня позиція уряду Орбана – у контексті російсько-української війни – є, по суті, нічим іншим, як просто ЗРАДОЮ і КОЩУНСТВОМ щодо численних жертв угорського народу в перебігу тих трагічних подій!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button