Блог Себастьяна Тегзи

Дилема

Чи любить Бог кожну людину? Безперечно! В цьому не може бути й сумніву. Бог є людинолюбець! І це Його незмінна риса. Гори зрушаться, горби похитнуться, але Його любов від людини ніколи не відступить. (пор. Ісая 54:10) Тому що Він є вірний і Себе зректися не може.
Втім, так само як Він не може відвернутися від нас, неможливим є також, щоб Він і прийняв нас, закриваючи очі на наші гріхи, злочини й беззаконня. Бо знову-таки Він є вірний і Себе зректися не може. Бог не може миритися з гріхом. Не може і край. Хоч стій, хоч плач. Хоч трісни, одним словом. Але з гріхом Бог миритися не може. Не може і не буде. Ніколи.
Отож, Божа справедливість, себто Його вірність не може дозволити Богові відвернутися від людини й водночас вона не дозволяє Йому прийняти нас через наші гріхи. І перше і друге − і відкинути й прийняти − Бог не може зробити, бо Він є вірний і Себе зректися не може. Ось чому біблійна історія − це постійна череда відкинення і прийняття, які слідують одне за одним і яким немає кінця краю. Та врешті-решт ця проблема знаходить свою вирішальну розв’язку на хресті. В Ісусі Христі ми були ОСТАТОЧНО засуджені як грішники, і водночас НАЗАВЖДИ прийняті як діти. Ми були відкинуті і прийняті одночасно. Навіки. Так працює викуплення: грішник має померти, щоб була живою людина. І це можливо тільки в Христі, тільки через віру і тільки через дію Святого Духа.
Читайте також:

Бог любить грішника, але ненавидить гріх. А оскільки гріх став нашою другою натурою, то й померти повинен грішник. Тому потрібно скинути з себе стару людину з її пожадливостями і зодягнутись у нову, себто в Христа. Саме це і робить хрест − розпинає наше старе «я», щоб жили вже не ми, а Христос жив у нас. Ось чому хрест не спасає всіх автоматично, але тільки тих, хто вірою співрозп’явся із Розп’ятим на хресті.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Себастьян Тегза

Народився 1981-го року на Закарпатті. Одружений. Батько трьох дітей. Бакалавр соціології та богослів'я. В минулому священнослужитель Греко-Католицької Церкви. Сьогодні член Євангельської Церкви Святої Трійці в м. Хуст. Початкуючий письменник.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button