Негативна упередженість: Чому людей приваблюють погані новини та теорії змов?

Читаючи газету чи дивлячись новини або проводячи час у Facebook чи YouTube, ви, мабуть, помітили, що там є непропорційно більше негативних новин, ніж позитивних. Психологи пов’язують це явище з тим, що називається «негативна упередженість» (negativity bias). Негативна упередженість не обмежується лише сприйняттям ЗМІ, але проявляється і в наших особистих стосунках, наших робочих стосунках і навіть у нашому світогляді.
Оскільки люди мають негативну упередженість, вони швидше звертають увагу на негативні події. Цим можна пояснити, чому в засобах масової інформації є стільки негативних новин – ЗМІ просто надають новини, які слухачі люблять споживати. Негативне упередження також може пояснити популярність теорій змов. Коли ми чуємо, що злий уряд створив біологічну зброю або що мільярдер хоче насильно імплантувати чіп за допомогою вакцинації, це звучить набагато страшніше, ніж альтернативне пояснення вірусу який виник природнім шляхом або банальної необхідність захиститися від цього вірусу.
Для боротьби з негативним упередженням варто зменшити споживання негативних новин, припинити слідкувати за теоріями змов і просто бути вдячними за хороші речі, які ми маєте у своєму житті. Як нас навчає Біблія: «Подяку складайте за все» (1 Солунян 5:18).
Джерела:
[1] Baumeister, R. F., Bratslavsky, E., Finkenauer, C., & Vohs, K. D. (2001). Bad is stronger than good. Review of General Psychology, 5(4), 323-370.
[2] Trussler, M., & Soroka, S. (2014). Consumer demand for cynical and negative news frames. The International Journal of Press/Politics, 19(3), 360-379.
[3] Kahneman, D., & Tversky, A. (1979). Prospect Theory: An Analysis of Decision under Risk. Econometrica, 47(2), 263-292.
[sc name=”futerblock” ]