Блог Юрія Попченка

Ніяких змов немає?

Для любителів мантри «ніяких змов немає» (вона нагадує мені атеїстичну мантру «на світі Бога немає»), розкажу цікавий випадок, який трапився зі мною сьогодні.

Загуглив я одну англійську книжку, і в результатах пошуку видало вгорі Amazon і сайт видавництва внизу. Я подумав: «Чекай, ну, невже ця книжка більше ніде не продається? А в Abebooks, а в Alibris, а в Barnes&Noble, a в Biblio, a в eBay, а в Thriftbook, а в Half, а в ChristianBook?» Ну, не хочу я купувати в Амазоні після того, як він у змові з Гуглом, Твіттером і Фейсбуком позбавив Парлера хостингу без ніякого попередження (привіт любителям мантри «ніяких змов немає»). Прогортав я декілька сторінок з результатами пошуку Гугла – видає тільки Amazon.

Тоді я загуглив ISBN цієї книжки, і знову мені видало численні сайти Amazon по всьому світу. А між цими сайтами затесався канадський сайт gettextbooks.ca. Заходжу я на нього – і, будь ласка: є ця книжка і в Abebooks, і в Alibris, і в Barnes&Noble, і в Biblio, і в eBay. Але Гугл ці інтернет-магазини не показав! Знаєте чому? Тому що Гугл у змові з Амазоном.

Раніше такого ніколи не було. Раніше загуглиш назву книжки – і тобі видасть УСІ інтернет-магазини, де вона продається. Що тепер виходить? А те, що такі гіганти, як Амазон і Гугл заробили на нас усього за десятиріччя незліченні багатства, а потім почали використовувати свої багатства для того, щоб позбавити нас свободи здійснювати покупки, там де ми хочемо. Хочеш щось купити? В Амазоні все є!

Читайте також:

Цей випадок остаточно мене переконав перестати купувати в Амазоні. Бо так скоро мені будуть розказувати не тільки, де купувати, а й що купувати. Нема в Амазоні? Значить, воно тобі не треба! До речі, зайшов я окремо в Thriftbook, в Half, і в ChristianBook – там теж є ця книжка, причому в християнському магазині ChristianBook вона найдешевша. Між іншим, пошукова система Bing, яка вбудована в браузер Microsoft Edge, знайшла цю книжку в ChristianBook.

Схожі статті

Я почав застосовувати це правило й до Розетки. І знаєте, часто знаходжу дешевше і з швидшою доставкою (з останнім в Розетці просто завал). Друзі, підтримаймо малий і середній бізнес, а не гігантів! Бо гіганти нас потім з’їдять. За наші ж гроші.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Юрій Попченко

Керівник і головний перекладач нового перекладу Біблії на українську мову, проповідник, викладач біблійних курсів, магістр української і класичної філології (Київський національний університет імені Тараса Шевченка), бакалавр сходознавства (Російський державний гуманітарний університет), знавець багатьох мов, серед яких давньогрецька, давньоєврейська і арамейська. Одружений, батько чотирьох синів.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button