Україна

Назвали список культурних об’єктів Києва, які постраждали від російських бомбардувань

Під час масованого ракетного обстрілу Росією 10 жовтня постраждали культурні та освітні та наукові об’єкти, розташовані у центрі Києва.

Джерело: УП

Про це повідомили в Українському центрі розвитку музейної справи.

Пошкоджень зазнали будівлі:

 • Київського національного університету імені Тараса Шевченка (червоний корпус і корпус Інституту філології);
 • Наукової бібліотеки імені Максимовича;
 • Інституту літератури НАН України;
 • Інституту археографії НАН України;
 • Національної філармонії;
 • Будинку Центральної ради, в якому розміщені Педагогічний музей України та Музей української революції 1917-1921 рр.

Частково вибиті вікна у Національному музеї мистецтв Ханенків, Національному музеї Тараса Шевченка, Київській картинній галереї, Національному науково-дослідному реставраційному центрі, меморіальному музеї-квартирі Миколи Бажана та Павла Тичини, Національному науково-природничому музеї НАН України, Музеї історії міста Києва.

Про збитки, нанесені росіянами освітнім об’єктам, повідомив і міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет.

«Безліч поранених, зруйновані інфраструктурні будівлі, серед яких провідний заклад вищої освіти України, будівля Національної академії наук, Київський міський будинок учителя та одне із приміщень Міністерства», – написав міністр.

Ректор Київського Національного університету імені Шевченка Володимир Бугров опублікував фото руйнувань, завданих закладу освіти.

«На щастя, працівники та студенти, які були в будівлях чи поряд з ними, не зазнали ушкоджень», – написав Бугров.

У приміщенні вишу вибиті вікна, зруйновані фасади і аудиторії, також від обстрілів постраждав і Центр кримськотатарської мови і літератури.

Купол будинку вчителя у Києві також потрапив під обстріл.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

2 Коментарів

 1. У такий спосіб сучасні російські супердикуни – криваві терористи, варвари й вандали намагаються геть зруйнувати й знищити історичні, культурні та наукові надбання і пам’ятки українського народу.
  Московська фашистська імперія зла, безбожництва і беззаконня неодмінно має понести повну відповідальність за всі свої жахливі і гігантські воєнні злочини в Україні! Ба більше: вона, безумовно, має розвалитися і розпастися й, таким чином, ЗНИКНУТИ з політичної мапи світу – як така. Амінь.

 2. Р. S. Отут слушна думка відомого релігійного діяча України щодо того, чим саме історично обернулася для українців ця легковажна довіра до диявольської московії: що в минулому, що ще недавно:
  https://risu.ua/dovira-do-moskoviyi—yak-dovira-do-diyavola—arhiyepiskop-pcu_n132967

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button