Варто замислитись

Найбільша і найбільш небажана квітка

У найбільшої у світі квітки пелюстки яскравого червоно-оранжевого кольору, і, судячи з її ДНК, вона − родич пуансеттії. Така спорідненість може змусити вас подумати, що найбільша у світі квітка повинна бути неземної краси. Але навряд ви захочете, щоб ця квітка, яка називається раффлезія, виросла у вас в саду.

У найбільшої у світі квітки бутони розміром з баскетбольний м’яч. Коли бутон відкривається, виходить квітка діаметром в метр. Пелюстки її не тільки зовні схожі на великі шматки м’яса, вони ще й пахнуть, як тіло, що гниє. В цілому це досить потворна квітка, яку навряд хтось захоче тримати у себе вдома.

Мерзенний запах приваблює комах-стерв’ятників вони й запилюють квітку. Квітка виглядає настільки дивно, що коли її тільки відкрили, вчені довго не могли вирішити що це − квітуча рослина чи гриб? Ну, і якщо ви думаєте, що це все дивацтва, то ось вам ще: у раффлезії немає ні справжнього стебла, ні листя. Вона існує як паразит на інших рослинах. Через це її так складно вирощувати, і тільки чотири ботанічні сади у світі впоралися з цим завданням.

Краса раффлезії не в зовнішньому вигляді, але в дивовижній будові і властивості. Здається, жодна її особливість не сприяє виживанню – судячи з того, як важко її виростити в штучних умовах. Власне, цей факт працює проти еволюційних тверджень, що всі живі істоти навколо нас – найбільш пристосовані переможці битви за виживання.

Читайте також:

Пісні Пісень 2:12

«Квіти на землі, пора соловейка настала, і голос горлиці чути в країні нашої …».

Джерело: ДеньзТворцем

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Редакція

Слово про Слово – інформаційний християнський ресурс. Публікуємо щоденні новини, коментарі, аналітику, що висвітлюють релігійну тематику в Україні та світі. Публікуємо статті різних жанрів, авторські блоги, оповідання, поезію, притчі.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дивіться також
Close
Back to top button