Про відомих

Джон Уеслі – лідер євангельського пробудження XVIII століття

28 червня 1703 народився Джон Уеслі – один з лідерів євангельського пробудження XVIII століття, засновник методизму. Своє призначення Джон Уеслі пізніше описував так: «Змінити народ, особливо церкву, і поширити Біблійну святість по всій землі».

У Джона Уеслі була чудова мати. Сюзанна Уеслі не тільки дала життя сімнадцятьом дітям, але також проводила біблійні заняття для своєї родини й сусідів на своїй (ймовірно, досить великій) кухні. Іноді у неї збиралося до… 200 осіб.

Попри таке релігійне виховання, Джон і його брат Чарльз, вступаючи на навчання в Оксфорд, щоб згодом стати священниками Англіканської церкви, ще не повністю прийняли реформаторське вчення про спасіння через віру. Однак вони не відчували браку в релігійному завзятті й незабаром спільно зі своїм однокурсником Джорджем Уайтфілдом організували Біблійний клуб. Інші студенти зневажливо називали їх «біблійними хробаками», «зазнайками» та іншими образливими іменами. Ім’я «методисти», яке закріпилося за ними, вони отримали через особливу ​​увагу, яку вони приділяли веденню упорядкованого, методичного, і благочестивого способу життя.

Після висвячення в англіканській церкві Джон пустився в плавання через Атлантику, щоб спробувати себе в ролі священника на північноамериканському континенті. Потрапивши в шторм і побачивши віру «моравських братів», Уеслі пережив те, що багато згодом назвуть одним з найважливіших покаянь в історії.

Повернувшись в Лондон після невдалого місіонерського служіння, Уеслі почав відвідувати біблійні вивчення Моравських братів.

Джон разом з братом Чарльзом стали проповідувати спасіння через віру в Ісуса Христа всюди, де тільки мали можливість, кажучи, що не слід ставити знак рівності між «прихожанством» і біблійним християнством. Однак, двері церков, одна за одною, зачинялися перед цими «методистами».

За своє життя Джон подолав відстань у 250 000 миль, сказав 40 000 проповідей, на які часом збиралося до 20 000 чоловік (без допомоги сучасної техніки). Він виховав 10 000 лідерів громад і груп, та у 1798 році методистський рух налічував до 100 000 чоловік.

Читайте також:

І хоча за життя Уеслі не міг побачити всіх результатів Євангельського пробудження, в якому він разом з Джорджем Уайтфілдом були двома ключовими фігурами, часто цитується твердження історика Дж. У. Бредді, що якби не методистське пробудження, то Англія могла б загрузнути в кривавих революційних сутичках, на зразок тих, що захлиснули Францію в кінці XVIII століття.

Джерело: facebook.com/svobodnoefm

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button