Варто замислитись

Надзвичайний Цар: чому Різдво – це революція

Ассирія швидко набирала силу, стаючи світовою наддержавою. Однак її все більша міць не була наслідком майстерної політики чи військової переваги, ні економічного потенціалу. Це Бог прославив Ассирію, щоб зробити суд над Своїм нерозкаяним народом. Рецин, цар сирійський і Факей, цар ізраїльський побажали укласти договір з юдейським царем Ахазом в надії, що союз їхніх націй зможе зупинити ассирійські війська. Ахаз відмовився, і тому Факей і Рецин пішли проти нього.
Проте, в розпал цих політичних інтриг не змінилася Божа вірність до Ним вибраного народу, Його заповітним обіцянкам і Його планам спокути. Але відкритися вона повинна була неймовірним чином.
Бо Дитя народилося нам – Син даний нам і влада на раменах Його, і наречуть ім’я Йому: Дивний Порадник, Бог сильний, Отець вічності, Князь миру (Іс. 9: 6).
Ця Божа обіцянка безпосередньо стосувалася кризи, яку переживали Ахаз і вся Юдея під час наступу Ассірійців. Однак остаточне виконання пророцтва Ісаї мало настати сімсот років по тому.

Народження Царя

Діва, яку звали Марія, була заручена чоловікові, на ім’я Йосип. Ангел Гавриїл сповістив їй:
І ось, зачнеш в утробі, і народиш Сина, і даси Йому ймення Ісус. Він же буде Великий, і Сином Всевишнього званий, і Господь Бог дасть Йому престол Давида, його батька, І повік царюватиме Він у домі Якова, і царюванню Його не буде кінця (Лк. 1: 31-33).
Чи отримували ви коли-небудь звістки про чиєсь народження? У всіх таких повідомлень є щось спільне. Їх розсилають після народження дитини. Однак Гавриїл сповістив Марію про народження Ісуса перш ніж вона зачала. У цій надісланій від Бога ангельській звістці було продовження пророкування про народження Христа, яке записане в Ісаї 9: 6-7. В тому й полягає істинний сенс Різдва. Народження Ісуса – це прихід Владики світу! Отже, що означає народження Ісуса? В Ісаї 9: 6-7: звіщати три фундаментальні істини про народження Христа.

Його народження було чудом

Ісус запитав: «що ви думаєте про Христа? Чий Він син?» Фарисеї відповіли: «син Давида». У відповідь на це, Ісус сказав:
Як же то силою Духа Давид зве Його Господом, коли каже: Промовив Господь Господеві моєму: Сядь праворуч Мене, доки не покладу ворогів твоїх підніжком ніг Твоїх? Отже, коли Давид зве Його Господом, який же Він син йому? (Мт. 22: 43-45)
Ісус Христос Сам є відповіддю: «Дитя народилося нам – Син даний нам». «Нам» – значить «для нас». У первісному значенні, ці слова відсилають нас до нащадків Юди. Але, в остаточному підсумку, вони мають відношення до всіх, хто вірить у Христа. Адже Ісус був народжений, щоб померти за нас (Іс. 53: 4-6).

Його народження було революційним

Бо Дитя народилося нам − Син даний нам і влада на раменах Його.
Немовля Ісус спав, притулившись до плеча Марії, після того, як вона Його годувала. І разом з тим, на плечах (раменах) цього Немовляти спочивало панування. Мудреці запитали Ірода: «Де народжений Цар Юдейський» (Мт. 2: 2). Багато немовлят ставали царями. І лише одного разу Цар став Немовлям. І влада на раменах Ісуса.
Пізніше Ісус заявляє: «Дана Мені всяка влада на небі й на землі. Тож ідіть, і навчіть всі народи» (Мт. 28: 18-19). І питання тут не в тому, чи згоден ти з ними, а в тому, підеш чи за Ним.

Його народження стало даром

Стало звичаєм дарувати подарунки на честь народження дитини, особливо якщо ця дитина − член королівської сім’ї. Саме так і вчинили мудреці, коли знайшли Дитятко Ісуса (Мт. 2:11). Ісус заслуговує наших найдорожчих подарунків. Але Він не потребує їх. Він спочатку став для нас Божим дарунком, і Його ми відчайдушно потребуємо. В Ісаї 9: 6 сказано: «бо Дитя народилося нам – Син даний нам і влада на раменах Його, і наречуть ім’я Йому: Дивний Порадник, Бог сильний, Отець вічності, Князь миру».
Володарям давали королівські імена, щоб вшанувати їхню велич. І пророк Ісая приписує Христу чотири імені. Але ці імена не виражають поваги. У них відбивається абсолютна здатність Христа задовольнити всі потреби, що виникають у нас протягом життя. Один лише Ісус є дивовижним Радником, Богом міцним, Отцем вічності і Князем світу.
Суть Різдва, зрештою, – це не Немовля в яслах. Різдво говорить нам про втілення Сина Самого Бога, Який прийшов, щоб врятувати людей Своїх від їхніх гріхів. Народжений Цар був прибитий до хреста, воскрес з мертвих і царює навіки!

Автор – Х. Б. Чарльз Молодший / © 2020 Desiring God Foundation. Website: desiringGod.org

Схожі статті
Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Редакція

Слово про Слово – інформаційний християнський ресурс. Публікуємо щоденні новини, коментарі, аналітику, що висвітлюють релігійну тематику в Україні та світі. Публікуємо статті різних жанрів, авторські блоги, оповідання, поезію, притчі.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дивіться також
Close
Back to top button
Дорогий читачу, дякуємо, що ви з нами

Запрошуємо стати частиною спільного майбутнього та приєднатися до друзів “Слово про Слово” – тих, кому не байдуже, чим наповнюється український інформаційний простір. Тих, хто дивиться на світ з християнської позиції. Підтримати проєкт

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!